feb
2019
Fra 15-02-2019 til 16-02-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK Hest D10 (C)

Stævnenummer
Prop00031529

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Jonny Kristiansen, Gitte Milert, Jesper Dippel
Teknisk Delegerede
Helle Smidt Bill, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

12. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
49
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 900 2: 720 3: 540 4: 360 5: 180 6: 180

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Carina Fuglsbjerg Overgaard, Jonny Kristiansen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
FYR 0 58,31 1
1 1
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 0 60,47 1
2 2
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 0 60,51 1
3 3
Sarah Møller Pedersen LORDANE
2010/OLD/LORDANOS/CHARITA/CALYPSO II
KLIR 0 60,82 1
4 4
Sarah Kroman Rosenlund Christensen NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
VRK 0 62,10 1
5 5
Emile Louis Hartmann CANDY K.
2005/DV/Chico´S Boy/Vigeur/Rastell
LYK 0 63,70 1
6 6
Mette Mikkelsen ATTEND QUEEN
2005/KWPN/COLMAN/LADY QUEEN/CONCORDE
FMR 0 64,57 1
7 7
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB 0 65,19 1
8 8
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
ODR 0 65,40 1
9 9
Martin Mose Knudsen GØRKLINTGÅRDS DIARANO
2010/DV/DIARADO/C.C. CASANNA/CASTRO
LYK 0 66,06 1
10 10
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 0 66,75 1
11 11
Renee Ulvsbjerg CARRICEE VS
2010/HO/CARRICO/THINK TWICE/CORRADO I
NÅR 0 66,89 1
12 12
Mads Larsen BLACK´S CASSANDRA
2008/GHH/CASSINI II/FELINI/RAFA-L
LYK 0 67,16 1
13 13
Nanna Josephine Grovn AB'S QUICK AND CAREFUL
2011/DV/CAREFUL/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 0 67,27 1
Mads Larsen BLACK'S CALIENTE
2010/DV/CAJUS/JESSICA/COME ON
LYK 0 67,63 1
Julie Paludan Sørensen DYRSLUNDS HIMSELF
2008/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SKÅR 0 68,60 1
Mike Højberg COLEEN GERSDORF
2010/DV/CACHAS/CALINA/CARANO
BIS 0 68,64 1
Renee Ulvsbjerg CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
NÅR 0 69,66 1
Julie Paludan Sørensen CRISPIN 14
2009/HO/CLIOSTRO/ORCHIDEE 32/CARTHAGO
SKÅR 0 70,32 1
Sashia Astrup Jensen IGOHIGH
2013/KW/CLINTON/KWANTA DA VIDA/HEARTBREAKER
AOR 1 73,51
Dennis Noes Nielsen SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
LYK 1 73,76
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 1 73,96
Alexander Lundgaard Kjeldsen ROSENGÅRDENS CITAT
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/DUCHESS DE LIGHT/LUCKY LIGHT
RKH 4 59,64
Marie Louise Horstmann HOVGAARDS RED MOON
2005/WP/SIBIRIAN EXPRESS/RAMIRO'S DAWN/RAMIRO'S SON I
FYR 4 60,38
Maria Mols Jakobsen EL-PASO
2007/ZFDP/CHARON Z/ERVITTA/RHEINSBERG
GRK 4 61,31
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/Limbus/Diana Xviii/Caretino
LYK 4 61,92
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 4 62,34
Louise Jorsal KIARA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
KER 4 65,63
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP///
CSK 4 67,40
Rune Holmgaard Mortensen HOLMGAARD'S CARONADO
2005/DV/Coronado/Carmen Thais/Casino
VRK 4 68,12
Sara Skovmøller Vorm EDELGAARD'S CLEAR SKY
2004/HO/CLEARWAY/ELMINA/ZÜNFTIGER XX
FSRK 4 68,53
Madeleine Dorch Lauritsen FELDBORGS CABANERO
2009/DV/CABACHON/SPECTRA/CORTEZ
SPR 4 69,36
Sönke Johanning Iwersen CANTRIS
2006/DV/Coronado/Lirca/Leonid
ABR 4 69,70
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
KOOR 4 70,68
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER 5 72,84
Signe Holm Hansen MANGO
2001/DV/Mantovani/Coconut/Corlando
RESR 7 80,52
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
SVKR 8 57,51
Martin Bundgaard LAMBORGHINI B
2008/GHH/CASSINI II/GISELLE II/CALANDO I
HER 8 59,20
Maja Johansen Spøhr HEDEGAARDENS AIDAH
2001/DV/Aston/Davina/Blue Hors Agent
HSK 8 60,21
Jasmin Skyggebjerg MAE BERNADETT
2004/PA/Crown´S Blue Pearl/Magonette/Mago Xx
FYR 8 61,77
Sarah Kroman Rosenlund Christensen SOLO F. DAMGAARD
2012/DV/SANDRO BOY/QVISTORF CASSININA/CASSINI II
VRK 8 62,59
Michelle Snoghøj Mathiesen CLARENCE Z.
2005/DR/Crown Z/La Xena/Lasino
DAR 8 70,46
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK 8 86,56
Alexander Lundgaard Kjeldsen MØNSTEDS HARDCORE
2008/DV/HEARTBEAT/PINEAPPLE/COME FAST XX (DEN)
RKH 9 72,75
Louise Deleuran NO DOUBT KDW Z
2011/ZA/NUMERO UNO/ANJALA/KANNAN
FSRK 9 89,68
Thea Glitrup TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
BIS 16 85,69
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 17 75,80
Julie Paludan Sørensen CUBANA PRIMEROS Z
2007/ZA/CONVERTER/SARNIKE/SALAMON
SKÅR Udg.
Thomas Pihl Jensen CI-CI CONCERTO
2011/LU/CI CI SENJOR ASK/CONCERT/CORONADO
FSRK Opg.