feb
2019
Fra 15-02-2019 til 16-02-2019 -
  • Spring
, Hest

FSRK Hest D10 (C)

Stævnenummer
Prop00031529

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Lisette Biirthe Alberthe Johannsen, Jonny Kristiansen, Gitte Milert, Jesper Dippel
Teknisk Delegerede
Helle Smidt Bill, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

13. MA1* springning Heste (135 cm) B0 (C)

Spring: MA1* springning Heste (135 cm) B0 (SVH 4)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
11

Dommere: Søren Milert Vestergaard, Carina Fuglsbjerg Overgaard, Jonny Kristiansen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie Paludan Sørensen DYRSLUNDS HIMSELF
2008/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SKÅR 0 71,39 1
3 Ingen fejl
Veronika Gylthe GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
TSC 0 67,90 1
3 Ingen fejl
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 0 72,77 1
3 Ingen fejl
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 0 75,70 1
3 Ingen fejl
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
FYR 4 69,19
7 7
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB 4 69,19
7 7
Maria Mols Jakobsen EL-PASO
2007/ZFDP/CHARON Z/ERVITTA/RHEINSBERG
GRK 4 67,62
7 7
Mette Mikkelsen ATTEND QUEEN
2005/KWPN/COLMAN/LADY QUEEN/CONCORDE
FMR 4 71,63
7 7
Thomas Pihl Jensen BONETTE II
2005/DV/CARANO/ALTÆA/LAMBRUSCO ASK
FSRK 4 73,32
7 7
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 4 67,27
7 7
Marie Louise Horstmann ACAMORKA
2005/KW/Tenerife/Ucamorka/Orame
FYR 4 68,77
7 7
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/Limbus/Diana Xviii/Caretino
LYK 6 84,23
Mike Højberg COLEEN GERSDORF
2010/DV/CACHAS/CALINA/CARANO
BIS 8 72,30
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
SVKR 8 71,43
Thea Glitrup TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
BIS 12 68,80
Sarah Kroman Rosenlund Christensen NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
VRK 12 70,68
Claus Hundebøl LANDLYST CALINA
2009/DV/CHARMING BOY/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
ROOR 12 67,07
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 12 67,90
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 16 74,02
Rune Holmgaard Mortensen HOLMGAARD'S CARONADO
2005/DV/Coronado/Carmen Thais/Casino
VRK 33 98,44
Sabine Karlskov Lange FOR JOY
2011/HO/FOR FASHION/RIANA/COLMAN
FSRK Opg.