jun
2018
Fra 15-06-2018 til 17-06-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

MBRK`S C-Stævne med kval til nord vest box cup og med D-Klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031532

Dato for resultat d. 10-07-2018

Resultatbehandling færdig

Møllebakkens Rideklub (Distrikt D04)
Præstemarksvej 4
4241 Vemmelev

Kontakt inden stævnet

Heidi Christensen
42922125
mbrk.spring@gmail.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Heidi Christensen
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

25. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 10-07-2018
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 560 DKK 2: 440 DKK 3: 330 DKK 4: 220 DKK 5: 140 DKK 6: 140 DKK 7: 140 DKK 8: 140 DKK 9: 140 DKK 10: 140 DKK 11: 140 DKK 12: 140 DKK

Dommere: John Nielsen, Elisabeth Østergaard, Dorte Ziegler Simonsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 0 55,84 1
1 1
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR 0 59,39 1
2 2
Emil Vestergaard CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
HASP 0 60,10 1
3 3
Sandra Tønnesen LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/LIATOS
OHR 0 60,41 1
4 4
Ditte Roost Robl QUINDULINA G
2009/HN/QUINTENDER/CLAIRE/CHAMPION DU LYS
NSR 0 62,23 1
5 5
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 0 64,20 1
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
UK 0 65,68 1
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 0 67,13 1
Malou Houmark Hansen ARMANI
2005/KW/UTIN/TANAGRA/VOLTAIRE
SPR 0 67,45 1
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
KAR 1 79,54
Kimmie Ny Linde HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
NVR 4 56,63
Cirkeline Sille Sia Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
BRN 4 60,63
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
SLRK 4 62,23
Sanne Sejer Lindeløv BIRKNÆS ASTA
2004/GHH/Arcus 22/Bomina/Romino
RIR 4 64,12
Josefine Juul Sundsdal VEDKIÆR'S CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/LA PETITE ASK/CALYPSO ASK
NVR 17 95,50
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 26 101,15
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HAS Udg.