feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

4. 80 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
18

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mille Sofie Meyer BALLYLOUGH LAD
1996/DR///
TPRK 0 60,25
3 3
Frederikke Gersdorff Schrøder SKOVSLANDS ELLIOT
2008/LH///
HRK 0 51,38
3 3
Malene Nielsen NYEGAARDS NASCHA
2005/HA/WINTERLING SKOVLYGAARDENS/NIKIE/LIZ. AMARETTO
HSDK 0 50,99
3 3
Mille Sofie Meyer BALLYLOUGH LAD
1996/DR///
TPRK 0 59,42
3 3
Frederikke Gersdorff Schrøder SKOVSLANDS ELLIOT
2008/LH///
HRK 0 52,88
3 3
Marika Nørredal THOR
2001/DR///
DARK 0 64,61
3 3
Kirstine Schmidt PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 0 50,91
3 3
Caroline Sabroe søndergaard AMIGO CITRUS
2003/WE/AMIGO QUINCY/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
TPRK 0 53,39
3 3
Stephanie Jones EMIR
2004/DR///
RIC 0 56,24
3 3
Tess Pedersen EGEKJAERS CASMIR
2009/LH///
SRØ 0 56,17
3 3
Lisbeth Stumpe KASHMIR
2001/DR///
HJOR 0 56,26
3 3
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
UK 0 43,18
3 3
Amanda Dam Hansen ZENIA NØRGAARD
2002/DV/Carano/Buena/Royal Z Ii
SIV 0 48,19
3 3
Tess Pedersen EGEKJAERS CASMIR
2009/LH///
SRØ 0 55,77
3 3
Annika stumpe Pedersen AASTRUPGAARDS SUNSHINE
2010/WE/LÅDDENHØJS INOX/LADY ANN XX (DEN)/PORT ROYAL XX (GB)
HJOR 0 48,12
3 3
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 0 57,05
3 3
Karina Bülow FOLDBJERGGÅRDS ZANIEL
2009/DV/BLUE HORS ZACK/FINESS/FANAL PRYDSHOLM
SPR 0 65,71
3 3
Helene Ilsøe Holstein STRADBALLY MIRIAM
2009/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/STRADBALLY TARA/GLENCARRIG PRINCE
SLR 0 51,20
3 3
Elvira Becker Gaardlykke SHAKIRA
2002/LH///
EDAL 4 51,38
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 4 79,98
Elvira Becker Gaardlykke SHAKIRA
2002/LH///
EDAL 4 54,36
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/William/Rugbjerggårds Wild-Verbena/Arie Rundhøj
ESP 4 50,87
Nicoline Tesch SKOVLUND'S LACOSTE
2004/LH///
SLR 4 66,05
Asta Winther Lund MINUTY XX (DEN)
2011/XX/FINAL APPEARANCE XX/SEELAND EXPRESS XX (IRE)/NOVERRE XX (USA)
TPRK 8 52,99
Rasmine Laguna Kristensen I'M MAGIC
2014/OS/MIGHTY MAGIC/CONSELIA/CONSUL
HGR 12 53,17
Asta Emilie Tørnsø Johansen STIDSBJERGS PONCHO
2006/SP/PAN/KVAZANDRA LAPAZ/TAI CALIDO
ROR Udg.