feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. LD Springning Heste (90 cm) B7 (D)

Spring: LD Springning Heste (90 cm) B7 (SVH 0)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6

Dommere: Maria Stentebjerg, Preben Nielsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 0 39,18 0 39,06 39,06
1 1
Alice Nielsen CANCUN Z
2012/ZA/CANABIS Z/CARA MIA/CARANO
SRV 0 40,39 0 40,71 40,71
2 2
Nathalie Milton ELECTRIC
2001/DR///
SLR 0 37,53 0 41,70 41,7
3 3
Dorthe B. Mathiesen LIBAKS GALAXY
2007/DV/Gipsy D´ask/Skovgaards Afrodite/A-Dur
BAR 0 42,56 0 42,32 42,32
4 4
Janne Bach Falkenberg LINDVEDGÅRD'S GENEVA
1996/DV/A'Khan Z/Gaboca/Purioso
UK 0 41,01 0 44,43 44,43
5 5
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
BAR 0 44,90 0 45,33 45,33
6 6
Alexandra Sofie Nyborg Klerk SANNEBO´S CHAMEOUR
2008/DV/CASIR ASK/CADEAU (CAMILLA)/CHREVI'S CAVALLO
EGE 0 41,16 0 46,92 46,92
Pernille Müller HIPNAS
2011/TR/FIATAS/HIDRA/CHEMBORG
SPR 0 43,58 0 50,39 50,39
Pedro Gosk COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
UK 0 46,14 0 51,11 51,11
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
SLR 0 36,97 4 41,61 41,61
Julie Skjeldborg PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
UK 0 41,94 4 44,75 44,75
Signe Lyneborg NELLI
2011/HO/LAVALL I/GRANIT/SILBERSEE
HGR 4 38,85 0 44,78 44,78
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner VALLEO
2012/VB/CONUX/VINDOWS XX (CZE)/DONEGAL XX (IRE)
SLR 4 41,88 0 45,12 45,12
Susanne Guldberg RØNTVED´S WILL POWER
2011/LH///
SLR 4 46,28 0 46,09 46,09
Vibeke Asp christophersen T'S SALERNO
2009/FWB/VLEUT/MESSINA/ELECTRO
KRK 0 44,62 4 47,86 47,86
Nicoline Tesch SKOVLUND'S LACOSTE
2004/LH///
SLR 6 55,00 0 42,92 42,92
Sarah Egeskov BJERRESMINDES FIONA
2012/DV/PARTY DANCE/BJERRESMINDES OPHELIA/HESLEGÅRD'S LOUIS
RIC 4 36,61 4 54,32 54,32
Alina Karmann Sode DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
AAGS 9 69,48 0 46,39 46,39
Pernille Røtzler Andersen FREJA
1985/DV/Lavallo/Dolly/Martell
VÆR 4 41,77 18 76,07 76,07
Line Fallesen Weber SOLGÅRDENS MARQUI
2009/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/TONE GT./TENOR DE LA COUR
MRK Udg.
Louise Jørgensen SWEET-HEART B
2011/DV/HEARTBEAT/CANDILLA S/CANDILLO
ARK Opg.
Helena Melberg ØLTANG'S CORRINA
2006/LH/CORRATUS/MINUTUS/ROYAL Z II
SLR Udg.