feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

10. LC Springning Heste (100 cm) B4 (D)

Spring: LC Springning Heste (100 cm) B4 (SVH 0)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Preben Nielsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Camille Emilia Gotterup Heissel SARKOZY 4
2005/HN/STAKKATO/FATIMA/FURIOSO II
KRK 0 49,93 0 27,44 27,44
1 1
Alice Nielsen CANCUN Z
2012/ZA/CANABIS Z/CARA MIA/CARANO
SRV 0 43,80 0 31,54 31,54
2 2
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 47,90 0 31,73 31,73
3 3
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 51,24 0 32,65 32,65
4 4
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
KTR 0 48,32 0 32,89 32,89
5 5
Julie Skjeldborg PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
UK 0 46,39 0 33,72 33,72
6 6
Victoria Lora Engelbrecht Perez HASSTER VAN DE MISPELAERE
2012/OS/HASALL VAN DE MISPELAERE/ESTER VAN DE MISPELAERE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
NSR 0 49,72 0 33,76 33,76
7 7
Sasja Mondrup Baltzar SKOVLUNDS KISS ME WHITE
2010/LU/CHIANTI´S DREAM/K - JUSTICE/LINARO
HIS 0 50,38 0 33,88 33,88
8 8
Janne Bach Falkenberg LINDVEDGÅRD'S GENEVA
1996/DV/A'Khan Z/Gaboca/Purioso
UK 0 49,85 0 34,06 34,06
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
BAR 0 55,86 1 37,09 37,09
Victoria Sønderup CARUSO BLUE M
2004/HO/CLASSIDO/DUELLGRAEFIN/CARETINO
KRK 0 46,85 4 26,10 26,1
Iben Willum Dannerbo AVANTI (ANGEL OF FIRE)
2009/LH///
HSK 0 44,33 4 29,05 29,05
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR 0 48,68 4 33,28 33,28
Susanne Thornby CLOVIS
2007/KW/POLYDOX/KYRA/EINSTEIN
NSR 0 51,64 4 34,20 34,2
Lyndsey Samantha Craft LAMIRO
2010/DV/LARIMAR/CALMIR/CALIDO I
KRK 4 47,45
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner VALLEO
2012/VB/CONUX/VINDOWS XX (CZE)/DONEGAL XX (IRE)
SLR 4 50,79
Pernille Müller HIPNAS
2011/TR/FIATAS/HIDRA/CHEMBORG
SPR 4 50,98
Emma-Sofie Florin Jonassen CROWN OF DENMARK Z
2005/DR/Crown Z/Baluga/Ziwago
UK 5 58,42
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 5 61,55
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
SLR 8 47,04
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
UK 8 48,54
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 8 53,72
Nanna Lehani Neergaard COOPER S (BOOGIE WOOGIE R)
2010/LH///
NVR 8 55,88
Pedro Gosk COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
UK 12 54,17
Pedro Gosk MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
UK 12 70,55
Alina Karmann Sode DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
AAGS 16 72,74
Nathalie Milton ELECTRIC
2001/DR///
SLR 16 72,83
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 17 58,91
Nanna Lehani Neergaard COOPER S (BOOGIE WOOGIE R)
2010/LH///
NVR 18 96,43
Patricia Larsen MALTHE NØRMARK
2007/OL/KANUDOS XX/FLEUR NØRMARK/THOR
SKØR Udg.
Sarah Egeskov BJERRESMINDES FIONA
2012/DV/PARTY DANCE/BJERRESMINDES OPHELIA/HESLEGÅRD'S LOUIS
RIC Opg.
Helena Melberg ØLTANG'S CORRINA
2006/LH/CORRATUS/MINUTUS/ROYAL Z II
SLR Udg.