feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

12. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 - FORHØJET DOTERING (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
43
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 600 6: 600

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Preben Nielsen, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Natashia Wöhliche COMMADORE
2006/DV/COME BACK II/MADIGAN/DOLOMIT
VÆR 0 42,14 0 31,55 31,55 1
1 1
Desiree Kruuse Larsen CATANA VAN'T SCHAAPHOF
2002/DR/Parco/Santana Van 'T Schaaphof/Heartbreaker
GLK 0 42,54 0 32,46 32,46 1
2 2
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
UK 0 44,78 0 32,78 32,78 1
3 3
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 44,09 0 33,32 33,32 1
4 4
Thalia Pitzner CASTELINO VAN WESTLEVEN
2002/BWP/SKIPPY II/JESSI/FEO
SPR 0 45,25 0 33,81 33,81 1
5 5
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 40,53 0 34,04 34,04 1
6 6
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 0 43,07 0 34,74 34,74 1
7 7
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
SPIP 0 41,11 0 34,81 34,81 1
8 8
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
BAR 0 44,46 0 35,79 35,79 1
9 9
Pedro Gosk COKELIGHT TM
2014/DV/CARMARGUE/CANDLELIGHT TM/CHELLYS Z
UK 0 46,22 0 38,63 38,63 1
10 10
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
UK 0 44,19 0 39,91 39,91 1
11 11
Pedro Gosk FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
UK 0 45,90 0 39,98 39,98 1
Pedro Gosk LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/LORENTIN I
UK 0 41,66 0 40,00 40 1
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
RVV 0 42,06 4 31,02 31,02
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 0 40,37 4 31,21 31,21
Jan Schultz Jørgensen HJØRNEVANG'S DOMINIQUE
2006/DV/GAGARIN/KRISTIANSMINDES MANILLA/MARENGO
SPR 0 38,07 4 32,67 32,67
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/Negro/Bijou/Dunhill H
SPR 0 43,25 4 32,68 32,68
Sandra Tønnesen CASSANDRA
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 43,22 4 33,91 33,91
Chili Auscher CALVIN K
2006/HO/CARTANI/ELMA/CALETTO I
HRK 0 41,29 4 35,61 35,61
Frederikke Mikkelsen LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 0 43,84 4 36,46 36,46
Mikkel Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 0 44,38 4 36,78 36,78
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 0 45,02 4 36,87 36,87
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK Opg.
Emma-Sofie Florin Jonassen HOPLA'S DIAMOND STAR
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/LINDVEDGÅRD´S COCKTAIL/RATIO
UK 4 38,51
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 4 41,25
Amalie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 4 41,33
Line Rasmussen NAVIGATION
2010/LH///
NSR 4 41,46
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
BAR 4 42,61
Emilie Heering SPIDERMAN 7
2006/HN/SPRING TIME/FARIDA/FOR PLEASURE
NSR 4 43,15
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 4 44,11
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
SLR 4 45,22
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/Air Jordan Z/Nedanga V/Libero H
LØSR 4 46,94
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 4 48,11
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 5 53,39
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 5 54,19
Laura Filippa Evers Thomsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
HRK 6 56,74
Christine Tvedskov Bille NEVER LET GO
2006/HN/NOW OR NEVER M/COME TO TOP/CONTENDER
NSR 6 57,16
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 8 42,00
Julie Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR 10 59,24
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 11 60,75
Tanja Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 15 63,25
Kristine Hein Hansen 4 EVER VANILLA
2002/DV/Heslegård´S Platin/Lillevangs Champ 4 Ever/Diamant
FHSR Udg.
Nicoline Vitting Frandsen MARY D.
2004/DV/Casir Ask/Royal Lanett/Royal Z Ii
SPR Udg.