feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

13. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 800 DKK 2: 600 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 52,28 1
1 1
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OS/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 55,56 1
2 2
Tina Hattel CASUS HOVSTED
2003/DV/Solos Accord/Carina Hovsted/Lord Cantus
MMR 0 56,29 1
3 3
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 58,01 1
4 4
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 0 59,95 1
5 5
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 0 60,06 1
6 6
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 60,63 1
7 7
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 0 62,03 1
8 8
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 0 62,35 1
9 9
Tanja Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 63,87 1
10 10
Mie Stuhr-Petersen F.A. RIOJA
2009/DV/NUMERO UNO/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 54,15
11 11
Amalie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 4 56,16
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 4 58,02
Cecilie König VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
FUR 4 58,54
Simone Bardrum STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
SPR 4 60,37
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 60,45
Anna Victoria Weilsby CHICAGO TM
2007/HO/CONTENDER/CURRANT/CORRADO II
NSR 4 61,88
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 4 62,10
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 4 62,51
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 62,55
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK 4 64,16
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 4 64,29
Alexandra Holm DALBÆKS LACOSTA
2010/DV/CHELLYS Z/DALBÆKS LAGUNA/ULRICH Z
RIF 4 66,25
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
UK 4 68,33
Sandra Tønnesen CASSANDRA
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 8 52,34
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 8 58,85
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
SPIP 8 59,44
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
HGR 8 60,11
Carl-Johan Krabbe SANDRA BE GOOD
2012/NV/SANDRO BOY/ELVIRA III/CORRADO I
FJOR 8 61,56
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 8 62,09
Oliver Skjøt ROBOTOOL´S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 8 63,97
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 8 64,19
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 8 64,80
Desiree Kruuse Larsen LUPIS FINQUITO
2009/DV/CRELIDO/QUINCY/QUITE EASY
GLK 8 65,06
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 11 78,39
Jan Schultz Jørgensen HJØRNEVANG'S DOMINIQUE
2006/DV/GAGARIN/KRISTIANSMINDES MANILLA/MARENGO
SPR 12 57,93
Chili Auscher CALVIN K
2006/HO/CARTANI/ELMA/CALETTO I
HRK 12 59,10
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 12 67,13
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
UK Udg.
Laura Filippa Evers Thomsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
HRK Udg.
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR Opg.
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR Udg.