feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 800 DKK 2: 600 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 0 52,45 0 21,00 21 1
1 1
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 0 49,14 0 22,18 22,18 1
2 2
Puk Harkjær Kornbo FUSAGERS FLORENTINE
2011/DV/FAVORIT ASK/FUSAGER´S COROA/CORONADO
NSR 0 59,61 0 22,21 22,21 1
3 3
Marie Louise Riisgaard Kemp DIAMANTY DI MAGICO Z
2008/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/TANAGRA 'S' VAN HET DAROHOF/LYS DE DARMEN
NSR 0 53,15 0 23,22 23,22 1
4 4
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 0 54,00 0 24,24 24,24 1
5 5
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 0 49,81 0 24,35 24,35 1
6 6
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 0 54,19 0 24,88 24,88 1
7 7
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 0 53,58 4 22,51 22,51
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 0 52,40 4 23,12 23,12
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 0 53,66 4 23,31 23,31
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 0 52,06 4 24,91 24,91
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
HGR 0 53,35 8 24,50 24,5
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 50,93 33 4,00 4
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OS/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 3 71,59
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 47,51
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 4 55,30
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 4 57,61
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 4 59,12
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 6 66,00
Alexandra Holm DALBÆKS LACOSTA
2010/DV/CHELLYS Z/DALBÆKS LAGUNA/ULRICH Z
RIF 12 55,30
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 12 72,03
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 15 69,00
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 16 51,87
Tina Hattel CASUS HOVSTED
2003/DV/Solos Accord/Carina Hovsted/Lord Cantus
MMR 16 74,32
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR Udg.