feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

19. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 DKK 2: 400 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 0 51,97 0 27,62 27,62 1
1 1
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 53,60 0 28,00 28 1
2 2
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 50,51 0 29,02 29,02 1
3 3
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 0 51,39 0 31,18 31,18 1
4 4
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
GEK 0 50,46 0 32,20 32,2 1
5 5
Line Lehnshøj MØGELHØJGÅRDS CAPRI
2004/DV/TANNENHOF'S CONTEUR/REGINA/LAVALLO
AAGS 0 52,62 0 32,73 32,73 1
6 6
Astrid Holm Sjøberg TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 0 54,80 0 34,17 34,17 1
7 7
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 50,21 4 26,32 26,32
8 8
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
UK 0 53,73 4 29,37 29,37
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
BRF 0 55,88 4 29,77 29,77
Laura Filippa Evers Thomsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
HRK 0 53,51 4 32,08 32,08
Cecilie Nathalie Schack Lord ROSELLINE
2013/LH///
STRK 0 53,42 4 33,63 33,63
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
UK 1 56,36
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
SPR 1 56,60
Sicha Bang Arnvig Hersdorf FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
BAR 4 49,65
Emilie Heering SPIDERMAN 7
2006/HN/SPRING TIME/FARIDA/FOR PLEASURE
NSR 4 51,83
Maria Svane PORTY
2001/WP/PORTLAND L/GALA/GERVANTUS I
CSC 4 53,62
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 4 53,90
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 4 54,67
Camilla Ringkjær Andresen FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
SPR 5 56,93
Frederikke Mikkelsen LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 7 67,72
Alberte Bidstrup FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 8 55,93
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 11 65,38
Kirstine Emilie Bolding Kruse WI TI AMO
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
SLR 12 51,59
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 12 55,28
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
RKV 17 73,35
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 22 79,00
Frederikke Lundgren Skelmose COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
SIV 28 87,03
Julie Skjeldborg PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
UK Udg.
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR Udg.