feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

20. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
35
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 800 DKK 2: 600 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CHICAGO TM
2007/HO/CONTENDER/CURRANT/CORRADO II
NSR 0 49,60 0 23,05 23,05 1
1 1
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/Negro/Bijou/Dunhill H
SPR 0 49,95 0 24,16 24,16 1
2 2
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 48,66 0 24,48 24,48 1
3 3
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
UK 0 51,66 0 25,33 25,33 1
4 4
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 0 55,81 0 25,88 25,88 1
5 5
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 0 51,09 0 26,47 26,47 1
6 6
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 49,23 0 26,48 26,48 1
7 7
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
SPIP 0 47,46 0 26,51 26,51 1
8 8
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 0 50,97 0 28,61 28,61 1
9 9
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 54,08 0 29,37 29,37 1
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
UK 0 55,55 0 29,87 29,87 1
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 47,87 4 25,25 25,25
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 50,69 4 25,94 25,94
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/Air Jordan Z/Nedanga V/Libero H
LØSR 0 52,42 4 26,12 26,12
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR 1 56,44
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
SPR 1 56,70
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 1 58,69
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
RKV 4 45,78
Cecilie König VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
FUR 4 47,98
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 4 49,21
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 4 52,21
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
SLR 4 52,42
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 4 54,49
Julia C. Foss FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
SPR 5 56,70
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 8 48,54
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 8 50,87
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
SLR 8 52,25
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/DR/Calando V/Naomi Xxxiii/Catano
SPR 8 54,85
Carl-Johan Krabbe SANDRA BE GOOD
2012/NV/SANDRO BOY/ELVIRA III/CORRADO I
FJOR 8 54,98
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 10 63,48
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 11 64,60
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/Stolzenberg/Kobberholms Chilli/Cornetto
SPR 11 64,70
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 12 49,66
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 20 49,59
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
GEK Udg.