feb
2019
Fra 22-02-2019 til 24-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

C-stævne med D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00031760

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line/Julie
22550400/71725858
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Per Krohn, Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

21. LA2** Springning Heste (120 cm) A - FORHØJET DOTERING (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 1200 DKK 3: 900 DKK 4: 600 DKK 5: 600 DKK 6: 600 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 50,59 1
1 1
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 53,22 1
2 2
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 0 53,77 1
3 3
Josefine Voss Madsen HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 54,14 1
4 4
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 56,40 1
5 5
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 0 58,10 1
6 6
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 0 58,47 1
7 7
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
BAR 0 59,11 1
8 8
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 0 59,16 1
9 9
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR 0 60,78 1
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 51,34
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 4 56,79
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 4 56,94
Cecilie König VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
FUR 4 58,62
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 59,35
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 4 61,10
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/DR/Calando V/Naomi Xxxiii/Catano
SPR 4 62,10
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
SLR 4 62,12
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 4 63,47
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 6 77,68
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 6 77,93
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SLR 7 80,26
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 8 63,11
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 8 68,82
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 9 75,21
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 10 76,15
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 12 59,19
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 12 62,93
Sarah Egeskov ACCENT
2001/DR/Acorado I/It'S Exita/Exorbitant Xx
RIC 14 79,00
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 16 59,89
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 16 64,99
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/Stolzenberg/Kobberholms Chilli/Cornetto
SPR Udg.
Julia C. Foss CAMPINO 566
2012/OLD/CASINO BERLIN/HEIDEWITZKA/CATOKI
SPR Opg.