dec
2018
Fra 14-12-2018 til 16-12-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring med sløjfespring (C)

Stævnenummer
Prop00032179

Dato for resultat d. 20-12-2018

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

8. LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (D)

Spring: LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 20-12-2018
Antal starter:
24
Antal placeringer:
14

Dommere: Peter Jørgensen, Birgitte Kronborg, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Smillah Lina Quistgård ROSENGÅRDENS NIAM
2007/WE/TYNGWNDWN BESTMAN/RÆVESKIFTETS NATASJA/ROOKERY FULL FLIGHT
NSR 0 47,14
3 3
Ida Clausen FREICA
2004/LH///
BRN 0 40,76
3 3
Casper Moberg LUKKE
2000/LH///
TPRK 0 49,87
3 3
Smillah Lina Quistgård ROSENGÅRDENS NIAM
2007/WE/TYNGWNDWN BESTMAN/RÆVESKIFTETS NATASJA/ROOKERY FULL FLIGHT
NSR 0 46,26
3 3
Signe Evers Thrane ESPRITE
1997/DR///
RIF 0 50,14
3 3
Camille Vængebo HAACK'S STELLA
2007/LU/RONALD/MALOU/
RIF 0 45,99
3 3
Signe Evers Thrane ESPRITE
1997/DR///
RIF 0 49,31
3 3
Carla Brammer-Rygaard MICHEL'S LOVELY GRACE
2002/DR///
EGE 0 44,95
3 3
Jessica Lykkegaard Hansen SINALCOPEARL HALLING
2011/WE/MØLLEGÅRDS SINALCO/GASETTE/HOUDINI
FJOR 0 44,43
3 3
Ida Ursin REDO
2010/LH///
KAR 0 41,44
3 3
Sofie Holmslykke Jensen STREJFER
1995/DR///
HJOR 0 42,14
3 3
Rasmus Søgaard Nielsen STAVSDALS GARCON
2005/LU/STAVSDAL´S LOBI/STAVSDAL´S LOLITA/ORLANDO MARIENHØJ
VÆR 0 46,80
3 3
Sofie Holmslykke Jensen STREJFER
1995/DR///
HJOR 0 40,92
3 3
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK 0 43,23
3 3
Caroline Saldern Lygum RATHLEE GIRL
2006/IHR///
NØR 4 54,41
Chanel Blixenkrone Møller Hansen HOEJBJERG ROSE-BERRY (DNK)
2012/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/OAKMILL BETSY/OAKMILL BURLINGTON
RIC 4 55,52
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 4 44,12
Clara Elisabeth Pontoppidan THORSLUNDS SUNNY BOY
2009/LU/AMMADOOR/MAYA'S VALANTINE/VITA NOVA'S HANASSIE
HVR 4 40,80
Julie Ryborg Celta LUCAY
2008/LH///
RVV 5 60,57
Emma Sofie Dahl KLINTLYS MISS JUNE
2007/LH///
MMR 9 59,43
Sophia Alma Frost Sørensen FREJA
2010/LH///
EGE 12 0,00
Sille Hartvig Nielsen COMFORTING ELLA
2009/IHR///
HIS Udg.
Ronja Orlik DIVA
2007/LH///
SØG Udg.
Ronja Orlik DIVA
2007/LH///
SØG Udg.