dec
2018
Fra 14-12-2018 til 16-12-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring med sløjfespring (C)

Stævnenummer
Prop00032179

Dato for resultat d. 20-12-2018

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

14. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-12-2018
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 50: 150 DKK

Dommere: Peter Jørgensen, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Amira Maria Esati CALIPPA LOVE
2010/HO/CASSITO/LECINA/BARNAUL XX (POL)
NSR 0 39,42 0 23,93 23,93 1
1 1
Jannik Gobert Lorentzen BAUNEHØJENS VERDI
2011/DV/WYNTON/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO´S WHITE TALISMAN
OHR 0 38,39 0 24,13 24,13 1
2 2
Karoline Sloth Kjær CHICO'S GIRL
2006/DV/CHICO'S BOY/CORONET/CORONADO
RIS 0 41,69 0 24,55 24,55 1
3 3
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 47,00 0 25,61 25,61 1
4 4
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 41,73 0 26,23 26,23 1
5 5
Caroline Høyer CASHMERE
2008/DV/CARSON ASK/BIRKNÆS LOTTE/LORD CALIDOS
MMR 0 38,79 0 28,23 28,23 1
6 6
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 0 41,02 0 28,34 28,34 1
Camilla Ringkjær Andresen FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
SPR 0 40,82 0 32,56 32,56 1
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 0 41,45 0 33,22 33,22 1
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
GEK 0 43,13 0 38,95 38,95 1
Carl-Johan Krabbe SANDRA BE GOOD
2012/NV/SANDRO BOY/ELVIRA III/CORRADO I
FJOR 0 43,28 4 31,05 31,05
Jonathan Hvalsøe Saul ARKO GOLD
2011/OLD/CARRICO/AQUINA/ARGENTINUS
SPR 0 42,45 4 31,22 31,22
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
STRK 0 42,41 4 36,06 36,06
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 43,14 8 32,66 32,66
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 4 39,12
Lukket Lukket BARON DE LEY
2006/NV/STARLIGHT/VESTERMARK RONJA/ROSSI XX
HSK 4 39,30
Maria Hjorth Frederiksen LADY MADAME
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/MADAME HS/MANTOVANI
BAR 4 42,96
Christine Tvedskov Bille NEVER LET GO
2006/HN/NOW OR NEVER M/COME TO TOP/CONTENDER
NSR 5 51,24
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 6 54,07
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 12 42,63
Maja Johansen Spøhr COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
HSK 12 47,94
Karoline Sloth Kjær CATOONA
2012/HO/CATOO/TIVALIS/ARCUS
RIS Udg.