okt
2018
Fra 13-10-2018 til 14-10-2018 -
  • Dressur
, Hest

C-stævne med distriktsmesterskab for hold (C)

Stævnenummer
Prop00032303

Dato for resultat d. 22-10-2018

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Kit Olsen
41145968
dressur@slr-rideklub.dk

Officials

Dommere
Susie Dannemand, Janet Wilhjelm, Christina M. Hansen, Peter Fischer, Ida Svane Strange, Charlotte Brostrøm
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Christina M. Hansen
Tilbage til klasseoversigt

8. Sværhedsgrad (6-8) (D)

Dressur: Procentklasse Heste (SVH 0)

Opdateret: 22-10-2018
Antal starter:
14
Antal placeringer:
4
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Sidsel Mørkenborg-Riis DUNHILL
2008/KW/OSCAR/NOLINE/COCKTAIL
MSR 266,000 70
1 1
Patricia Hvidt LEPAS ARMANI
2007/DV/VERSACE/REGITZA LUNDBÆK/RAGAZZO
VAL 264,000 69,474
2 2
Linda Pfingstl Aasted ORLANDO BLOOM (SWB)
2007/SWB/HAYDN/MRS M (SWB)/CORTUS
SPR 258,000 67,895
3 3
Claire L. Klæbel Blomsterberg CANBERRA
2000/HO/CANDILLO/EISROSE/CALVADUR
FVR 257,500 67,763
4 4
Anne-Mette Sølbeck SIBELIUS
2005/HN/SANDRO HIT/DOREN/DONNERHALL
SPR 252,500 66,447
Linda Pfingstl Aasted BRUUNHOLMS GAIA
2008/DV/BLUE HORS HOTLINE/BRUUNHOLMS ALLEY/BLUE HORS HERTUG
SPR 278,000 66,19
Christina Søs Larsen HESLEGÅRD'S ROMULUS
2004/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/HESLEGÅRD'S LILLE LYS/HESLEGÅRD'S LOUIS
HGS 326,500 65,3
Line Miller Danielsen DAKAPO
2006/OLD/DANONE I/DOSANNA V/DOBROCK
SIV 280,500 65,233
Karoline Louise Skøt SIR JOULES
2006/OS/SIR DONNERHALL I/ROMANZE/DE NIRO
SPR 243,000 63,947
Marianne Kolmorgen ROLOFF
2007/TR/HERZENSDIEB/RONJA/MAGO XX
SPR 310,500 62,1
Dorrit Axel FREDDY PAX
2009/DV/FLORESTAN I/WALDKOENIGIN/WHITE MAGIC
SIV 231,500 60,921
Louise Carstensen HARVETT K
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/ARVETTA/ALIBI
HGS 231,000 60,789
Merete Ploug Hansen GRØNVANG'S CAVIGNON
1999/DV/Blue Hors Cavan/Gazell/Avanti
FVR 301,000 60,2
Thomas Deneriaz SUPER TRAMP
2006/OLD/SANDRO HIT/ROMANTIKA/RUBINSTEIN I
FVR 201,000 52,895