okt
2018
Fra 26-10-2018 til 28-10-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

SAOs C stævne i Springning (C)

Stævnenummer
Prop00032463

Dato for resultat d. 02-11-2018

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Banedesigner
Arne Tornby
Dommere
Svend Erik Søttrup Christensen, Charlotte Jensen, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 02-11-2018
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 700 2: 560 3: 420 4: 280 5: 175 6: 175 7: 175 8: 175 9: 175 10: 175 11: 175 12: 175

Dommere: Bjarne Mørup, Arne Tornby, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Charlotte Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 0 49,28 0 22,75 22,75 1
1 1
Malou Moll CASANDRA
2005/DV/CARSON ASK/KILLIA/CONTENDER
KMK 0 49,79 0 23,96 23,96 1
2 2
Nanna Støvring SCHOUWSGAARDENS HEART FIGHT
2009/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
SYRK 0 49,70 0 24,23 24,23 1
3 3
Sofie Thørholm ROCK STEADY SK
2011/LH///
HRV 0 49,24 0 25,37 25,37 1
4 4
Ida Gadensgaard KARKOV'S STAKINO
2011/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LEONORA/LUCKY LIGHT
FRK 0 55,38 0 26,12 26,12 1
5 5
Rasmus Rise GLENFOYLE
2006/LU/GLENLIVET SEBIOUNE/POTNIA/PORT ROYAL XX (GB)
HRV 0 57,12 0 26,40 26,4 1
6 6
Maria Barnewitz Schou BURGGRAAF M
2006/KWPN/BURGGRAAF/UTHALINA-M/JULIO MARINER XX (GB)
LYK 0 51,62 0 26,85 26,85 1
7 7
Julie Fauerby Vestergaard COLLINS
2010/DV/CLINTON I/CANELLA/CARANO
SKRK 0 50,21 0 26,91 26,91 1
8 8
Maria Nørheden Johansen CHARLES
2012/OLD/CAMPBELL/CHARLEEN/CONTAGO
URK 0 54,81 0 27,55 27,55 1
9 9
Frida Christensen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
ASR 0 51,86 0 27,68 27,68 1
10 10
Natasja Bang Lynge RAAKJÆR'S MELISSA
2008/DV/CORONADO II/WANESSA/WALDSTERN
DDHS 0 55,74 0 27,72 27,72 1
11 11
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 0 49,39 0 28,48 28,48 1
13 13
Mette Aakjær Mousten AMAPASSO
2012/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 0 55,09 0 28,60 28,6 1
14 14
Emma Skipper LAST MINUTE DB
2013/ME/LYCON/GAJA/GRABENSEE
SAO 0 52,53 0 28,70 28,7 1
Michelle Linde Westergaard SERAFINA 30
2002/HO/LEVANTOS I/HONEY III/CAROLUS I
URK 0 53,04 0 28,75 28,75 1
Camilla Moberg GIGI KHAN
2011/KWPN/ZJENGIS KHAN/CHIQUE/DREAMCATCHER
HHH 0 56,56 0 28,89 28,89 1
Mikkel Laursen THE GREAT GATSBY
2008/DV/CRELIDO/DALGAARDS LENETTE/LEENDERT
KARR 0 54,57 0 29,03 29,03 1
Camilla Thomsen LOUISIANA 66
2008/OLD/LANDFUERST/PANARINA/CALETTO I
VAS 0 51,42 0 29,55 29,55 1
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
RÆV 0 57,13 0 31,62 31,62 1
Stephanie Aarup Bryant LOVER BOY
2010/DV/CASIR ASK/LOU ATTRUP/HELENIKOS XX (IRE)
BRRK 0 49,97 4 25,59 25,59
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 0 54,03 4 26,14 26,14
Hege Nilsen HAPPY HEART C
2008/DV/HEARTBEAT/LISETTE D./LORD CANTUS
NØRK 0 53,59 4 26,37 26,37
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 0 51,74 4 26,53 26,53
Stine Bach LEELAND
2009/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
DDHS 0 49,25 4 26,81 26,81
Jacqueline Dupont LUCKY STAR
2000/SWB/CARDENTO/LADY LUCK/EARLY (UKÅRET HINGST)
SAO 0 49,02 4 27,50 27,5
Ida Grønbech GIGI ALFARVAD Z
2005/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CHERYL Z/CENTAUER Z
SAO 0 47,95 4 28,75 28,75
Rasmine Laudrup FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 0 54,87 4 34,43 34,43
Mette Munkholt CLASSIC CALITO
2005/LH///
NRC 0 50,38 9 40,65 40,65
Stephanie Aarup Bryant BOSTON DH
2006/KW/ORLANDO/VIRENA DH/ORAMÉ
BRRK 4 47,32
Sara Koue I-L'S LARACHE
2006/DV/LADAS/MIAMI/LEGAAT
KARR 4 48,93
Natasha Tang Kaspersen JAMES BROWN
2003/BWP/NABAB DE REVE/ALANA VAN DE HEIKENSHOEVE/ORLANDO
VIR 4 50,95
Kristine Bang CYPER
2009/DV/CASIR ASK/LA MIRAGE/LANDO
URK 4 51,15
Caroline Hansen CANNABEE
2010/DV/CAJUS/VIOLA/HØJAGERGÅRDS LEKTOR
SKRK 4 51,93
Sissel Schult THE VERY LAST BALLY
2012/LH///
KMK 4 52,91
Rasmine Laudrup KIKANALO
2006/DV/Godsend Du Reverdy/Katarina/Voltaire
RÆV 4 53,77
Charlotte Rahmberg FABIA FREJ
2012/DV/FAVORIT ASK/CANATE FREJ/CARSON ASK
SAO 4 54,55
Marie Asmussen CAPITOL-EM
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/CANDILLA-EM/CANDILLO
SAO 4 55,23
Camilla Weincke Skipper SUNDHØJS BLAZE
2011/DV/COSMEO/BØGEGÅRDENS APRIL/BØGEGÅRDENS APOLLO
AAR 4 55,51
Nanna Støvring ZICO SAN
2006/LU/COME BACK II/FIDJI SAN/DOLOMIT
SYRK 4 56,45
Søren Hedegaard ENGGÅRDENS INTERPUS
2008/PI/CLEVER/SARA UTOPIA/KENNEDY
SAO 4 57,90
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK 4 60,60
Kirstine Ørbæk Bach "OKTAN"
2007/DV/ONASSIS/CHERI/A'KHAN Z
SAO 7 69,59
Sanne Fanøe Zimmer LOUISIANA
2007/DV/CRELIDO/LOU ATTRUP/HELENIKOS XX (IRE)
VMR 8 48,35
Klara Øskov Olesen COMITY VG
2010/DV/COME BACK II/VANITY DAVIS/ROYAL BRAVOUR
KONG 8 49,35
Line Guldhøj CELESTE PP Z
2012/ZA/CONCORD Z/FEELING DE LIERE/QUIDAM DE REVEL
SAO 8 51,67
Maria Barnewitz Schou VALENTINA K
2012/HN/VALENTINO/EGINA/ESCUDO II
LYK 8 51,70
Maria Nørheden Johansen KONG'S NEO
2011/DV/FAVORIT ASK/DESIREÉ ROLD/DIADEM
URK 8 54,53
Tilde Dalgaard Rasmussen LORD OF THE RINGS
2004/CAB/LANDPRINZ/BAVARIA S/BENGALE
TØRK 8 57,31
Cecilie Lykke Christensen GOODWILL
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
RSR 12 53,54
Diana Balser Madsen DONNASTERN
2012/LH///
SAO 20 49,51
Pernille Buch Stokvad CALERO-K
2009/DV/CASIR ASK/CLOVIS-K/COMERO
SKO Udg.