dec
2018
Fra 07-12-2018 til 09-12-2018 -
  • Spring
, Hest/Pony

SLR C-Springstævne for pony (C)

Stævnenummer
Prop00032648

Dato for resultat d. 02-01-2019

Resultatbehandling færdig

Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
Ponyspring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Preben Nielsen, Per Krohn
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

8. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S2 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 02-01-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Preben Nielsen, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Silja Celeste Bjørkvin SAXOFON NYBERG
2009/LU/SAXO HØJGÅRD/FIRHØJ´S NAJA/FIRHØJS PAPAGENO
HIS 0 61,34 8 1
1 1
Sofia Larnæs Bjerg Hansen FRU SMITH
1999/DR///
EGE 0 57,52 7,9 1
2 2
Merle Hartvig Nielsen LACHAIN'S DUCHESS
2011/CO/KILMULLEN FIONN/DUCHESS OF KILTARTAN/TULIRA ROBUCK
HIS 0 53,86 7,8 1
3 3
Tia Lundberg WR MARBLES
2012/IHR///
ØSR 0 49,41 7,5 1
4 4
Maya Ceder KIRKELODGAARD'S MILTON
2005/WE/SCHIWAGO/CISSUS MAGDALENE/BJERREGÅRDS MACON
GEK 0 55,82 7,4 1
5 5
Sara Hansen STUART-ENGLY
2007/HT/STRATO/ANEMONE/LIZ. WILDKOGEL
NVR 0 55,33 7,4 1
5 5
Sarah Mansa Hansen ARMANI
2007/LH///
BAL 0 53,99 7,3 1
Sara Katrine Buus BJERGETS MIDNIGHT
2005/LU/LABRI HJORTELUND/LAICA/
ESP 0 57,92 7,3 1
Freya Nordstrøm Mandrupsen FIRST CHOICE
2013/NF/CHAMPIZ/NYGAARDS FRIGG/BAKKEGAARDS PINPOINT
EPO 0 59,79 6,9 1
Anna Gothen Ibsen NIELAND'S MARIEBELLE
2001/NF/HOPPENHOF'S ERWIN/NIELAND'S MARION/ALADIN
ESP 0 56,56 6,7 1
Ingvild Heim Jørgensen NYHOLMS SINATRA
2000/SP/Antario N/Mølledals Rossi/Bolero
UK 1 61,91 6,3
Helene Ilsøe Holstein JARKO
2005/BP/VARIO VAN DE MISPELAERE//
SLR 1 63,29 6,2
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
FAK 1 70,27 5,9
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE 1 71,21 5,8
Emilie Sindt PEPPER
2000/BL///
SLR 1 66,42 5,8
Helene Nedergård Jensen ODDEN'S SHULAYA
2010/LU/SHULAY GOLD DUST/FLICKA/
FAK 3 84,79 4
Lucas Montesu STIDSBJERGS LUDINJA
2007/SP/CANNON/STIDSBJERGS LUNA/AQUAVIT N
MRK Udg.
Jessica Lykkegaard Hansen SINALCOPEARL HALLING
2011/WE/MØLLEGÅRDS SINALCO/GASETTE/HOUDINI
FJOR Udg.
Dicte Lundsteen-Berg WR BLACK MAGIC
2012/IHR///
ØSR Udg.
Xenia Kjær Lønkvist FLORA
2006/BL///
SLR Udg.
Sophia Gløy Schultz X
2011/LH///
SLR Udg.
Fie rosentrætter junge JUNIOR DE TRENO
2005/LH///
GLK Udg.
Emma Maria Ljørring Andersen LL. SLUDEKILDES FAUST
1995/SP/BOLERO/STAR/DISCO
SLR Udg.