feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring Hest og Pony med sløjfeklasser (C)

Stævnenummer
Prop00032705

Dato for resultat d. 11-02-2019

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

2. 70-80-90cm - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 11-02-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
12

Dommere: Peter Jørgensen, Karina Eckert

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Fie Frederikke Walther Pedersen KOKKEDALS JANUS
2010/NF/LUNDEMARKGÅRDS HOKUS POKUS/FLINTDALES REMEMBER/ORCHID'S PRIDE
SLR 0 40,74
3 3
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/William/Rugbjerggårds Wild-Verbena/Arie Rundhøj
ESP 0 43,92
3 3
Fie Frederikke Walther Pedersen KOKKEDALS JANUS
2010/NF/LUNDEMARKGÅRDS HOKUS POKUS/FLINTDALES REMEMBER/ORCHID'S PRIDE
SLR 0 41,51
3 3
Katrine Josefine R. Simonsen HAYDEN L.
2008/DV/HEARTBEAT/SUSSI/LINCOLN
JET 0 49,06
3 3
Eirin Henni GODIVA
2010/OS/GLENLIVET SEBIOUNE/PAGENA/PAGENO
HSK 0 43,38
3 3
Ida Tardrup Frandsen CON ROI
2005/OS/CON CAPITOL/NOBLE PRINCESS/PABLO
ESP 0 45,79
3 3
Ida Tardrup Frandsen CON ROI
2005/OS/CON CAPITOL/NOBLE PRINCESS/PABLO
ESP 0 46,42
3 3
Katrine Josefine R. Simonsen HAYDEN L.
2008/DV/HEARTBEAT/SUSSI/LINCOLN
JET 0 48,24
3 3
Line Enggaard Bergmann FARADAY
2012/OS/FAVORIT ASK/CORINI/CORONADO
HIS 0 45,77
3 3
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 0 43,58
3 3
Nathalie Milton ELECTRIC
2001/DR///
SLR 0 43,96
3 3
Camilla Poulsson NINE-TO-FIVE SØDOVERGÅRD
2011/DV/BLUE HORS TOUCH ME/LANTINNI SØDOVERGÅRD/SOLOS LANDTINUS
HSK 0 42,85
3 3
Emma Bjerre Balle LEON 606
2007/HN/LE PRIMEUR/CORTINA KES/CONTENDRO I
HIS 4 52,01
Lisbeth Stumpe KASHMIR
2001/DR///
HJOR 4 46,38
Eirin Henni BAUNEHØJS JOAKIM
2008/FJ/ØRJAR/BIRKEGÅRDENS DAISY/LAVAL VINSTRUP
HSK 4 44,22
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/William/Rugbjerggårds Wild-Verbena/Arie Rundhøj
ESP 4 42,02
Annika stumpe Pedersen AASTRUPGAARDS SUNSHINE
2010/WE/LÅDDENHØJS INOX/LADY ANN XX (DEN)/PORT ROYAL XX (GB)
HJOR 4 60,64
Iben Willum Dannerbo SWEETS MULLAGHMORE
2007/IHR///
HSK 4 46,04
Cirkeline Vallentin MUNKSGAARDS VALDEMAR
2012/FR/SAKI VEJLEBY/LYKKE NÆSDAL/ROLF BETTYSMINDE
NSR 4 40,98
Cirkeline Vallentin MUNKSGAARDS VALDEMAR
2012/FR/SAKI VEJLEBY/LYKKE NÆSDAL/ROLF BETTYSMINDE
NSR 4 40,69
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
NSR 4 47,37
Annika stumpe Pedersen AASTRUPGAARDS SUNSHINE
2010/WE/LÅDDENHØJS INOX/LADY ANN XX (DEN)/PORT ROYAL XX (GB)
HJOR 8 59,52
Iben Willum Dannerbo SWEETS MULLAGHMORE
2007/IHR///
HSK 12 67,50
Natasha Strid RATHMOY LUÍ NA GHRÉINE
2008/CO/CASTLESIDE JJ JUNIOR/GATH GRÉINE/SMOKEY DUNCAN
ØKR 18 92,12