feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring Hest og Pony med sløjfeklasser (C)

Stævnenummer
Prop00032705

Dato for resultat d. 11-02-2019

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

5. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 11-02-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Peter Jørgensen, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Desiree Kruuse Larsen CATANA VAN'T SCHAAPHOF
2002/DR/Parco/Santana Van 'T Schaaphof/Heartbreaker
GLK 0 48,83 0 26,47 26,47 1
1 1
Christine Tvedskov Bille NEVER LET GO
2006/HN/NOW OR NEVER M/COME TO TOP/CONTENDER
NSR 0 45,76 0 28,72 28,72 1
2 2
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 46,94 0 31,50 31,5 1
3 3
Eirin Henni BARON DE LEY
2006/NV/STARLIGHT/VESTERMARK RONJA/ROSSI XX
HSK 0 46,69 0 31,80 31,8 1
4 4
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 51,84 0 31,82 31,82 1
5 5
Lone Søgård CAPACITY LUCKY YOU
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/CAPACITY QUICONQUE/QUARNAK DE LONGPRE
FAK 0 47,36 0 33,09 33,09 1
6 6
Malene Seerup S. Frandsen ULOVE DES LA'CUBA AX
2013/DV/ULOVE DES CHARMES/LACORA-EM/CORONADO
ESP 0 48,64 0 34,40 34,4 1
Susanne Thornby CLOVIS
2007/KW/POLYDOX/KYRA/EINSTEIN
NSR 0 52,13 0 35,29 35,29 1
Nicklas B. Jensen CLEVER
2003/OS/Campbell/Loeja/Lasino
UK 0 55,45 0 36,51 36,51 1
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 0 48,67 4 28,20 28,2
Alberte Bidstrup FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
SLR 0 49,68 4 28,78 28,78
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
HSK 0 50,80 4 30,98 30,98
Emma-Sofie Florin Jonassen HOPLA'S DIAMOND STAR
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/LINDVEDGÅRD´S COCKTAIL/RATIO
AAGS 0 46,81 6 45,44 45,44
Jade Schlichting BAKKEGAARDEN'S BELLAMI
2013/DV/TAILORMADE ATTENTION/CIONE-Ø/RICCIONE
SØG 0 48,18 14 61,51 61,51
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 4 43,66
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/Carson Ask/Sandra Højvang/Lucky Light
SPR 4 46,29
Iben Willum Dannerbo AVANTI (ANGEL OF FIRE)
2009/LH///
HSK 4 46,37
Caroline Amalie Vestergaard CANDIE - ROW
2007/DV/CARSON ASK/CONSENZA/COME BACK II
NSR 4 46,98
Line Enggaard Bergmann MARCO
2013/BL/BOLIWAR/MRZAWKA/OLIVER
HIS 4 47,32
Nicole Badihi Havskov CASIANNA
2007/OS/CASIO/LA DONNA/LANDFRIESE II
SØG 4 48,40
Ida Skovgaard Larsen COMPONIST
2007/KWPN/VERDI/OLFUGA/GOODWILL
HSK 4 51,13
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 8 44,57
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 8 44,69
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 8 52,43