feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring Hest og Pony med sløjfeklasser (C)

Stævnenummer
Prop00032705

Dato for resultat d. 11-02-2019

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

6. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 11-02-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Peter Jørgensen, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/Don/Anemone/Fanal Prydsholm
SLR 0 48,85 0 29,33 29,33 1
1 1
Christine Tvedskov Bille NEVER LET GO
2006/HN/NOW OR NEVER M/COME TO TOP/CONTENDER
NSR 0 47,18 0 29,94 29,94 1
2 2
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 43,04 0 31,03 31,03 1
3 3
Peter Lykke Svendsen KATRINEBJERGS LUIGI
2007/GHH/LIMBUS/KATRINEBJERG SONATE/CASCAVELLE
BAR 0 49,62 0 31,62 31,62 1
4 4
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 0 45,01 0 32,72 32,72 1
5 5
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 0 48,79 0 34,35 34,35 1
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 49,92 0 35,26 35,26 1
Laura Rask Christensen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SAS 0 48,28 0 35,39 35,39 1
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
BAR 0 47,41 0 35,65 35,65 1
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/Carson Ask/Sandra Højvang/Lucky Light
SPR 0 45,89 0 36,33 36,33 1
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
GEK 0 53,32 0 42,48 42,48 1
Kirsten Bendix Grander PARTY DREAM EW
2009/DV/PARTY DANCE/CORONADI IV M./CORONADO
SLR 0 48,45 6 52,85 52,85
Eirin Henni BARON DE LEY
2006/NV/STARLIGHT/VESTERMARK RONJA/ROSSI XX
HSK 4 45,46
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
HSK 4 48,79
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/Cantanis/Alabama/Elmero B
CSC 4 50,79
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 8 45,82
Nicole Badihi Havskov CASIANNA
2007/OS/CASIO/LA DONNA/LANDFRIESE II
SØG 8 47,49
Nicklas B. Jensen CLEVER
2003/OS/Campbell/Loeja/Lasino
UK 8 51,55
Iben Willum Dannerbo AVANTI (ANGEL OF FIRE)
2009/LH///
HSK Udg.