feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring Hest og Pony med sløjfeklasser (C)

Stævnenummer
Prop00032705

Dato for resultat d. 11-02-2019

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 11-02-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 600 DKK 2: 480 DKK 3: 360 DKK 4: 240 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Peter Jørgensen, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 51,33 1
1 1
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/Negro/Bijou/Dunhill H
SPR 0 53,53 1
2 2
Marianne Linnet ALICANTE Z
2011/ZA/AIR JORDAN Z/CLOE/DARCO
AMR 0 53,73 1
3 3
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
HSK 0 58,90 1
4 4
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
SLR 4 55,03
5 5
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 55,33
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 4 56,86
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 57,74
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 4 58,81
Simone Bøgelund Nielsen LAJGÅRDENS CHICO P
2011/DV/CHICO´S BOY/HOT LINE/COME BACK II
CEP 4 62,32
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 4 72,09
Celine Hviid Espersen FLORBOE'S CASIA
2008/LU/CASIR ASK/BERGS CHARLOTTE/
NSR 4 73,73
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 8 62,46
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
GEK 8 73,35
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/Don/Anemone/Fanal Prydsholm
SLR 16 58,54
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR Opg.
Maja Johansen Spøhr COOL MAGIC
2008/DV/CASIR ASK/MALU/MAGO XX
HSK Udg.
Kirsten Bendix Grander CON CALORE
2001/DR/Claudio'S Son/Cap D Or/Calvados Ii
SLR Udg.