mar
2019
Fra 01-03-2019 til 03-03-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Hillerød Fastelavns-spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00032792

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Tom Nielsen, Charlotte Kondrup, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Ina Frederiksen
Tilbage til klasseoversigt

6. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 Åben for alle (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
40
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 480 DKK 2: 380 DKK 3: 290 DKK 4: 190 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK 11: 160 DKK 12: 160 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Tom Nielsen, Ina Frederiksen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR 0 24,53 0 45,36 45,36 1
1 1
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 0 44,02 0 46,64 46,64 1
2 2
Marie Juul DANONICUS
2012/TR/ABENDTANZ/DONAUMAID V. KLOSTERHOF/ZÖLLNER XX (GER)
EGE 0 41,91 0 47,12 47,12 1
3 3
Ida Skovgaard Larsen COMPONIST
2007/KWPN/VERDI/OLFUGA/GOODWILL
HSK 0 44,03 0 50,14 50,14 1
4 4
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 42,84 0 50,30 50,3 1
5 5
Kim Storm-pallesen AVATAR (SWB)
2008/SWB/AERLINE H (SWB)/PANI/KORIANDER
MAK 0 43,02 0 51,23 51,23 1
6 6
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 0 48,36 0 52,44 52,44 1
7 7
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 0 42,60 4 42,89 42,89
8 8
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 4 42,33 0 44,17 44,17
9 9
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
HSK 0 45,59 4 45,68 45,68
10 10
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 0 41,55 4 46,40 46,4
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 4 41,34 0 49,04 49,04
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 4 44,49 0 50,30 50,3
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 4 52,08 0 50,71 50,71
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 0 45,92 4 51,73 51,73
Julie Lund Boskovski HAIR'S BALOUCA
2010/DV/BALOU AGG./CANTANA/COME BACK II
SLR 4 46,06 0 53,47 53,47
Bonnie Isabella Wahlsten LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
HIS 0 45,92 4 53,54 53,54
Line Rasmussen NAVIGATION
2010/LH///
NSR 0 39,45 4 53,79 53,79
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 4 45,50 0 53,95 53,95
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
HIS 0 46,06 5 54,09 54,09
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 45,91 5 54,20 54,2
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 8 41,93 0 41,41 41,41
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 8 43,05 0 47,18 47,18
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 4 42,88 4 48,43 48,43
Helena Graungaard COCAÏNE DE LA BAILLE ROUGE
2008/SBS/CARDENTO/KIONA/ALCANAR XX (FR)
SOLR 4 44,20 4 51,76 51,76
Frederikke Mikkelsen LOLYPOP II
2002/HO/LASINO/EBONIE/SILBERSEE
SPR 4 44,85 5 56,38 56,38
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
HIS 4 45,37 5 57,64 57,64
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 4 44,37 8 49,70 49,7
Sandra Enemark UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 4 46,35 8 68,81 68,81
Luna Hasselbalch Larsen SERINA-D
2002/DV/CRELIDO/DRAMATIK/COME FAST XX (DEN)
NVR 8 42,55 5 55,00 55
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 8 49,04 5 56,56 56,56
Nicklas B. Jensen CLEVER
2003/DV/CAMPBELL/LOEJA/LASINO
HIS 8 46,63 5 57,18 57,18
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 8 53,20 8 48,46 48,46
Sicha Bang Arnvig Hersdorf FLYING LOLITA
2003/DV/LOBSTER/FLYING DUTCH/CAVALET (CONQUEST M)
BAR 8 42,29 8 52,50 52,5
Katrine Daugaard Jørgensen GARINJA
2007/SWB/CARINJO/GRANDEZZA/GRANNUS
SLR 16 43,46 5 54,37 54,37
Frederikke Lundgren Skelmose COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
SIV 12 41,78 9 54,86 54,86
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 8 41,88 13 56,17 56,17
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR Udg.
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
NSR Udg.
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR Udg.