mar
2019
Fra 01-03-2019 til 03-03-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Hillerød Fastelavns-spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00032792

Dato for resultat d. 05-03-2019

Resultatbehandling færdig

Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Tom Nielsen, Charlotte Kondrup, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Ina Frederiksen
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 Åben for rytterkat. 2-5 samt 6 på 5-7 års heste (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 05-03-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 260 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK 11: 160 DKK 12: 160 DKK

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Lena Aagaard, Ina Frederiksen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Pedro Gosk LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
SPR 0 49,90 0 41,95 41,95 1
1 1
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 0 50,90 0 44,38 44,38 1
2 2
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 0 48,50 0 47,09 47,09 1
3 3
Pedro Gosk FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SPR 0 54,20 0 50,77 50,77 1
4 4
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
HIS 0 53,80 0 51,24 51,24 1
5 5
Bonnie Isabella Wahlsten CASINO ROYAL
2007/KWPN/MICHAEL/UTAH TETTIE/PACIFIC
HIS 0 52,80 0 53,43 53,43 1
6 6
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 0 50,20 4 44,70 44,7
7 7
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 0 51,10 4 47,78 47,78
8 8
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HIS 0 47,80 4 48,25 48,25
9 9
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 0 52,90 4 51,32 51,32
10 10
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
HIS 0 51,90 4 52,95 52,95
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 49,80 4 53,12 53,12
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 47,70 8 43,68 43,68
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR 0 50,20 8 48,77 48,77
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 0 51,00 8 50,94 50,94
Kimmie Ny Linde TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
NVR 0 50,60 12 70,19 70,19
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 4 46,90
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 4 47,40
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR 4 49,70
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 4 49,90
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 4 51,20
Carl-Johan Krabbe SANDRA BE GOOD
2012/NV/SANDRO BOY/ELVIRA III/CORRADO I
FJOR 4 53,10
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 4 54,90
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
HSK 4 55,40
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SLR 4 55,80
Frederik Kjølholm NICOLINA LILLE LUNDEN
2002/DV/CASIR ASK/NICOLINE/FRIDERICUS REX
RKV 8 47,90
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 8 48,50
Maja Fraenkel NYKILDEGÅRDS ASTI
2011/LU/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS SMILLA/LORAN
BAL 8 49,30
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 8 50,20
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 8 54,80
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 12 49,80
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 12 69,30
Marianne A. Poulsen VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
FVR 13 58,12
Eirin Henni BARON DE LEY
2006/NV/STARLIGHT/VESTERMARK RONJA/ROSSI XX
UK 15 64,40
Luna Hasselbalch Larsen SERINA-D
2002/DV/CRELIDO/DRAMATIK/COME FAST XX (DEN)
NVR 19 82,50
Caroline Kastberg CONDEO
2007/KWPN/C-INDOCTRO/HUDEA-MAGIC/CASIMIR
SLR 19 84,00
Kim Storm-pallesen AVATAR (SWB)
2008/SWB/AERLINE H (SWB)/PANI/KORIANDER
MAK Udg.