feb
2019
Fra 14-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Dressur
, Pony

Hjallerup Rideklubs B-stævne i dressur, pony (B)

Stævnenummer
Prop00032837

Dato for resultat d. 19-02-2019

Resultatbehandling færdig

Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

11. HRV Stor tur Cup kat. 1 2. afd. (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 73,205 72,051 72,949 72,735
1 1
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 71,282 72,051 71,667 71,667
2 2
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON´T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,641 71,410 72,692 71,581
3 3
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 69,359 72,821 71,538 71,239
4 4
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 72,436 72,949 67,821 71,068
5 5
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 71,154 70,385 68,974 70,171
6 6
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 69,359 68,974 68,590 68,974
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 68,205 69,487 67,949 68,547
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 66,667 69,359 67,308 67,778
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
VRK 66,154 70,256 66,410 67,607
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 69,231 65,385 67,564 67,393
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 67,179 67,179 67,436 67,265
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD´S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 66,538 66,795 66,667 66,667
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 66,923 65,256 65,513 65,897
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 65,000 66,282 65,385 65,556
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 65,000 64,487 65,128 64,872
Freja Bertelsen URIAH HEEP
2008/SR/HESLEGÅRD´S RUBIN/KIM WILDE/LAMBOURGINI
KOR 66,026 64,359 63,333 64,573
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 64,359 62,949 65,641 64,316
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 63,333 63,077 64,359 63,59
Mette Højlund Sørensen LADY LEY ROEST
2003/SP///
GRR4 63,077 65,000 62,436 63,504
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 63,846 60,769 63,205 62,607
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
HOL 63,718 61,795 60,897 62,137