apr
2019
Fra 13-04-2019 til 13-04-2019 -
  • Military
, Hest/Pony

SkårupOvergård/KIRK`s terrænspringning (D)

Stævnenummer
Prop00032857

Dato for resultat d. 30-04-2019

Resultatbehandling færdig

Kirstineholm Rideklub (Distrikt D12)
Ellelausvej 1
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Anne-Dorthe Albertsen
93992938/86522938
mail@skaarupovergaard.dk

Officials

Dommere
Peder Rosted
Tilbage til klasseoversigt

2. Skårup Overgård/KIRK`s terrænspringning 80 cm hest (D)

Military: Military CNC 80 - CNC80 Hest (SVH 0)

Opdateret: 30-04-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
5

Dommere: Peder Rosted

Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Celine Høj Jensen JE M´APPELLE CAMUS
2013/HO/CAPO/ULESINA/LUX Z
AAR 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
2 2
Ane Matilde Strandgaard Borgbjerg HAAHR'S KALAHARI
2004/SP/RØGILD'S KIDOGO/HAAHR'S FLICKA/ROBIN AF HVARRE
LOR 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
3 3
Louise Garcia Stensgaard TREHØJEGAARDS PURPLE RAIN
2010/DV/KRAKE ASK/PAYAL/ROYAL Z I
NDRK 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
4 4
Liv Bjerre N.O.H.'S BAHAMA
2004/DV/BLUE HORS SOPRANO/N.O.H.´S BELLIZZI/RAGAZZO
KIRK 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
5 5
Laura Graulund Hansen BALTIC BLACK BIRD
2005/LH///
SRA 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
5 5
Sara Korsbæk Sørensen THE FIFTH BALLY
2001/DR///
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
Michelle Jepsen CICETT
1999/DV/Willemoes/Concett/Coronado
NÅR 0 strafpoint 0 strafpoint 2,8 (2,8) strafpoint 2,8
Carsten Holst Juhl VESTERBJERRE'S ALLIL
2006/LU/ALICANTE/VESTERBJERRE'S ANNLEE/ANDIAMO
VBR 0 strafpoint 0 strafpoint 5,6 (5,6) strafpoint 5,6
Marlene Rise Ballegaard MOONLIGHT
2005/LH///
SDR 0 strafpoint 0 strafpoint 8,8 (8,8) strafpoint 8,8
Andrea Syndergaard Jespersen SIR TRISTAN
2014/LU/FLY SOCIETY XX (DEN)/KHARISMA/KLAS LILLE EVAGÅRD
LOR 0 strafpoint 0 strafpoint 11,2 (11,2) strafpoint 11,2
Isabelle Albeck Qvistgaard HORSEBJERG APASHJA
2002/PI/ROSENLYST'S GANIS/HORSEBJERG NIKITA/INDIANA JONES
VOS 0 strafpoint 0 strafpoint 25,2 (3,2) strafpoint 25,2
Julie Wølk Hejgaard CATHY
2009/OLD/CLEVER/SANDRINA K/SANDRISSIMO
UK 0 strafpoint 0 strafpoint 27,2 (7,2) strafpoint 27,2
Trine Damgaard Mortensen CHASJA II
2011/DV/SORELDO/COCO/FERNANDO
DRK 0 strafpoint 0 strafpoint 47,6 (27,6) strafpoint 47,6
Ulrik G. Jensen GOOD TOO XX
2014/XX/APPEL AU MAITRE XX (FR)/GOOD GIRL XX/MAS MEDIA XX (GB)
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 52 (12) strafpoint 52
Sissel Schult KOLDMOSENS LUCIA FLY
2013/LH///
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 57,2 (37,2) strafpoint 57,2
Channette Rasmussen CONNERY
2004/HO/CONTENDRO I/CHANTAL S/CARPACCIO
KIRK 0 strafpoint 0 strafpoint 83,2 (23,2) strafpoint 83,2
Sissel Schult FLYING GUNNERZ
2013/LU/L'ETOILE Z/FLYING CASCADA/CAITANO
KMK 0 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Trine Gade LACOSTA
1997/DV/Come Back Ii/Liona Mandø/Leandro
KIRK 0 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Ida Fogh Schultz FARAO UTOPIA
2010/KW/UPHILL/ZENIA UTOPIA/GRIBALDI
SABR 0 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Amanda Fernandez Gordo Uhd ALF AF DOROTHEASMINDE
2009/PI/MANOLITO/SUSAN/SAMBER
ERK 0 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Sofie A Andersen HORNS DIAMANT
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/HORNS LIVA/RAGAZZO
DRK 0 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Rikke Degn Hauge APOLLO AF IGLSØ
1999/FR/Sebastian Skovagerhøj/Bella/Hjelm
VEST 0 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999