apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

3. PRI12 Lille tur, kat. 1 og 2 (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
16
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 600 2: 500 3: 400 4: 300 5: 300 6: 300
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen HEDEMAND'S DUMBLEDORE
2009/SP/MELLI'S DORNIK/TAI TAI OX/FADJEC OX
HER 70,250 70,250 70,25
1 1
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 68,375 71,625 70
2 2
Mathilde Fovsholm QUOSTER DE L'AUBE
2004/PSF/KOOIHUSTER TEAKE/LOCUST DE GRANGE/UDOU DES ETANGS
NVR 69,000 68,750 68,875
3 3
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 67,500 68,500 68
4 4
Sarah Heltzen Wind BERLINETTO II
2009/LH///
SFR 67,000 67,500 67,25
Emil Pedersen GROVES GEORGE OF THE JUNGLE
2012/WE/GRIBSVADS BALTZER/FJORDGLIMT MISS GABRYSIA (OS)/MENAI CADERNID
VRK 67,000 67,125 67,063
Thilde Rude Hare WALT V
2007/LU/WELSER/STORGÅRDENS RHEA/LOBSTER
RØH 67,000 67,125 67,063
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 65,875 68,125 67
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
KOR 66,250 66,375 66,313
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 66,750 65,500 66,125
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 66,875 65,375 66,125
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 65,125 66,125 65,625
Juliane Thorup Hovgaard CHICOS BUNTER WE
2007/RP/FS CHICAGO/DAISYS DOLLY/HEIDBERGS NANCHO NOVA
KOR 66,000 65,250 65,625
Ane Skjellerup POPPELGÅRDENS NOTRE RAVEL
2008/SP/NOTRE BAC/RATASCHA OX/RATAZ OX
GLAR 64,500 62,625 63,563
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 62,000 63,625 62,813
Coco Aimee Boe CASSIUS CLAY
2009/RP/CASINO ROYALE K/BRENDA/GERRIG BRENIN
GEK 62,250 61,875 62,063