apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

4. MB0-A Heste (B)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1000 2: 750 3: 600 4: 450 5: 350 6: 350
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Total Kat. point Placering
Julia Hammer VIMOGÅRDENS RICCA DONNA
2010/DV/DE NOIR/RUBINA LANGKJÆRGAARD/RUBINSTEIN I
UK 70,897 70,000 70,449
1 1
Camilla Lærke Stubberup LET'S WALK
2011/DV/L'ESPOIR/CATWALK/LEUTHEN I
KOR 70,128 70,128 70,128
2 2
Camilla Juul Møller GØRKLINTGÅRDS SIRIANO
2010/DV/SUNNY-BOY/GRANADA/COME BACK II
HRK 68,205 70,641 69,423
3 3
Maria Mejlgaard Jensen DIVA RÆVDAL
2008/LU/DICARDO/MAGGI RÆVDAL/MAR-KI
ESRK 68,462 69,872 69,167
4 4
Bjørk Schmidt Jefsen HOLBALLES DEEBA
2007/DV/De Noir/Dora/Resident
SØS 69,359 67,692 68,526
5 5
Frederikke Gram Jacobsen RYVANGS ZAFINA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CANDIS/COME BACK II
GRR4 67,821 68,590 68,205
6 6
Camilla Juul Møller DELYON T.
2008/KW/STING/WENDY/00 SEVEN
HRK 66,410 69,872 68,141
7 7
Freya Dreyer KATRINEBJERG'S COSMO
2005/HO/CASADO/MIRZA I/LITERAT
MSR 67,308 67,692 67,5
8 8
Camilla Sørensen Olesen DØRR'S NEVIL
2002/DV/NEGRO/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
VRK 67,436 66,410 66,923
Gitte Mors Burgaard HØJVANGS UNIK
2010/DV/"UNO" DON DIEGO/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
SRKS 67,308 65,641 66,474
Sofia Skjellerup Bang DONNA HIT
2002/DV/DIAMOND HIT/KASHMIR/ROHDIAMANT
SPR 66,923 65,897 66,41
Ida Hyldeborg ENGHAVEGAARD'S TEBALDI
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/SANDBÆKS ARONIA/ROYAL DIAMOND
KOR 65,641 66,154 65,897
Karoline Wind HOECK'S DONAVAN
2007/LU/"UNO" DON DIEGO/ALKAJDA/ALJANO
VAL 66,282 65,256 65,769
Kaya Andresen TENERIF EG
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/TAHITI/AKATSCHI
TAPS 65,385 66,026 65,705
Camilla Lærke Stubberup ZUN DANCE
2012/DV/ZONIK/ESFORTE/ESKADRON
KOR 65,513 65,897 65,705
Rebecca Holm Sylvest ATTERUPGAARDS WELLINGTON
2001/DV/Welt Hit Ii/Doreen/Donnerhall
HVL 65,128 66,282 65,705
Liv Nana Vangsgaard Larsen VALLØS RASPUTIN
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/VALLØS MAGIC/SUPERMAX MACHO
HGS 65,256 66,154 65,705
Pernille Poulsen IRINA
2008/DV/BLUE HORS ROMANOV/ENGDAL'S KAPONE/BLUE HORS DON ROMANTIC
KOR 65,769 65,385 65,577
Emilia Skydt Serup LUIGI
2009/DV/LEANDRO/CSK'S QUE FAIRE/QUITE EASY
STH 64,744 66,026 65,385
Camilla Sørensen Olesen MISS DAISY
2010/DV/DE NOIR/MISS FIONA/BLUE HORS FUTURE CUP
VRK 65,897 63,846 64,872
Nanna Let Wittenhoff SUGAR BOY P
2010/DV/SUNNY-BOY/HOT LINE/COME BACK II
SFR 64,103 64,487 64,295
Isabell Toft Waksvik HASSELGÅRDENS ROLLO
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/HASSELGAARDENS KICKI/KANUDOS XX (GER)
ESRK 64,359 63,590 63,974
Amanda Petersen HOLBALLES DERÓ
2004/DV/DE NOIR/DORA/RESIDENT
GRRK 63,205 64,103 63,654
Sofie Amalie Kjærgaard Wettendorff HACKER
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/MILA/SCHWADRONEUR
FVR 64,487 61,923 63,205
Gitte Kirkegaard HEINSGÅRDENS BACARDI
2008/HN/BELISSIMO M/HEINSGÅRDENS CANTINA/SOLOS LANDTINUS
RMØ 62,564 63,333 62,949
Laura Kristine Thorup DUKS-H
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/ØRUMGÅRDS FREIA/BLUE HORS DON SCHUFRO
KOR 63,462 62,179 62,821
Nicole Hartvig Jensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
NSR 63,333 61,410 62,372
Tenna Schouenborg HØJVANGS TANO
2009/DV/ROSENTANZ/FAIRLY´S WHY NOT/WELTMEYER
GRRK 60,513 62,821 61,667
Lena Juhl Christensen WONDER SAN
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FIDJI SAN/DOLOMIT
VAS 61,154 60,128 60,641
Julie Andersen KALEA ANAYA
2007/DV/CARANO/SHARON VAN DE BEKPUT/LANDINO
ESRK 0