apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

5. MA1-A Heste (B)

Dressur: MA1-A Heste (SVH 4)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1200 2: 900 3: 700 4: 550 5: 400 6: 400
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Sophia Ludvigsen SAFARI KLINTGAARD
2010/DV/SUNNY-BOY/ANIA KLINTGAARD/BLUE HORS DON SCHUFRO
GRR4 71,944 72,917 68,750 71,204
1 1
Malene Aborg QUANTICO NEXEN
2010/DV/QUATERBACK/PEARL NEXEN/ARGENTINUS
HARK 69,306 71,667 71,111 70,694
2 2
Christine Marie Senger BACCARA B
2011/HN/BENETTON DREAM/SCARLETT/SANDRO HIT
SØS 69,722 69,722 68,611 69,352
3 3
Laura J. Rasmussen ÅTOFTENS DORNIER
2004/DV/De Noir/Åtoftens Celenia/Rambo
HRB 68,611 71,944 67,222 69,259
4 4
Mette Rasmussen FEODORA V.
2008/DV/FLORENCIO I/RAMIFLORE VESTERAGER/RACOT
TMR 68,472 68,472 69,861 68,935
5 5
Maria Anita Andersen PRÆSTESKOVENS RAQUEL
2010/DV/SKOVENS RAFAEL/SOLEIL´S SUNSET BOULEVARD/FRIENDSHIP
BÆK 68,889 68,333 67,500 68,241
6 6
Sandra Kristoffersen BAUNEHØJENS FLORIDA
2008/DV/FLORENCIO I/IDAHO-AS/ESTEBAN XX (den)
GRR4 68,750 67,222 68,472 68,148
Winnie Schjøtt ROBERTO VEJEN
2008/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/LORINA VEJEN/LORAN
HJR 66,667 67,361 70,139 68,056
Alexandra Buchreitz GABRIELLA HENA
2009/DV/FLORENCIO I/GABRINA/DON GREGORY
KOR 64,028 68,472 70,000 67,5
Jonas Rasmussen ROSSANDER
2011/DV/BLUE HORS ROCKEFELLER/LICENTIA LARGA/LATIMER
HRB 65,694 69,583 66,944 67,407
Caroline Sønderup GAMMELGÅRDS A' CONTO
2007/DV/Aljano/Ametyst Gammelgård/Crelido
SIV 64,583 69,028 67,917 67,176
Amalie Aasted Albæk ØREVADBROS DIOR
2007/DV/De Noir/Ørevadbros Chanel/Blue Hors Future Cup
BRRK 68,889 66,389 66,111 67,13
Ann Gunggaard ARMARNI
2009/HN/LAURIES CRUSADOR XX (GB)/DOLLAR GIRL/DE NIRO
FRK 65,417 66,944 68,333 66,898
Nadia Christina Tsangaratos CARONI SORTEBJERG
2010/DV/CARRICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
UK 65,278 65,139 67,917 66,111
Louise Christensen OZANNE LIGHTFOOT
2007/DV/ONASSIS/SPOTLIGHT G/MICHELLINO
SKRK 64,583 66,250 66,806 65,88
Line Nørregaard Langhoff DAYDREAM
2001/DV/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HDR 63,889 66,528 67,222 65,88
Marlene Jensen ALANDO
2004/TR/SCHWADRONEUR/ATLANTIK/LEHNDORFF'S
DVR 64,306 65,000 64,722 64,676
Lone Frederiksen GØRKLINTGÅRDS SHAMAN
2005/DV/SUNNY-BOY/LEONIDA/LEONARDO II
RISK 65,417 65,278 63,194 64,63
Mille Braa Nielsen DON-BELLO HØJBO
2005/DV/DON JUAN/GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
EOR 62,361 65,417 65,000 64,259
Maria N. Kristensen BØGEGÅRDENS BONEY M
2007/DV/Belissimo M/Walhalla/Worldly
BOOR 63,889 64,028 61,111 63,009
Susanne Juhl Christensen SLEIPNER SAN
2009/DV/UNO DON DIABLO/SASHA/ASFERG CYKLO
VAS 62,083 62,500 62,917 62,5
Kamilla Østergaard Kortbæk KAROLUS VAN WITTENSTEIN
2003/KWPN/KRACK C/ROOS/PARTOUT
KIRK 62,222 61,111 61,806 61,713
Karina Bang Hansen TRELDEGÅRDS SENSASION
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/TRELDEGÅRDS SANTANA/MIDT-WEST IBI-LIGHT
LYK 60,694 58,889 63,472 61,019
Laura Kristine Thorup SØNDERVANGS CLAUDIUS
1999/DV/Cornetto/Søndervangs Margot/Lancier
KOR 56,944 56,250 57,778 56,991