apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

8. ECCO Pony Cup 2019, PRM, kat.1 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Alexander Yde Helgstrand ADRIANO B
2006/RP/DE ANGELO B/FIRST LADY B/FLYING DREAM
USR 72,927 75,732 74,634 74,431
1 1
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 71,341 73,537 73,659 72,846
2 2
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 70,366 72,317 71,341 71,341
3 3
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 71,707 72,073 69,024 70,935
4 4
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 71,707 69,634 69,146 70,163
5 5
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 67,561 70,244 71,951 69,919
6 6
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 67,683 71,585 69,390 69,553
7 7
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 71,341 66,829 69,756 69,309
8 8
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,000 70,000 67,439 69,146
9 9
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 69,268 68,780 67,439 68,496
10 10
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 68,415 68,780 67,805 68,333
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 67,683 66,463 70,488 68,211
Sophia Boje Obel Jørgensen BOMGAARDENS DOOLEY
2011/SP/FS DON'T WORRY/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
HER 66,463 69,024 68,293 67,927
Sophia Ludvigsen DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 66,585 69,146 67,195 67,642
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 66,585 69,146 67,073 67,602
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 67,561 69,024 65,976 67,52
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 65,732 68,659 68,171 67,52
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 65,976 69,146 66,707 67,276
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 66,951 69,146 65,000 67,033
Sophia Winther Andersen DER HARLEKIN B
2002/RP/GOLDEN DANCER/DESTINY B/DORNIK B
RØH 66,098 68,049 65,366 66,504
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 67,195 67,073 64,878 66,382
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 63,780 68,537 66,707 66,341
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 65,000 67,439 65,976 66,138
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 64,146 66,341 65,488 65,325
Amalie Halkjær Rasmussen ATHOS X
2008/PE/RELICARIO XIII/FAMOSA XLVIII/COMICO 1978
MER 63,780 66,341 65,854 65,325
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 64,512 65,488 64,390 64,797
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 65,366 65,854 63,049 64,756
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 65,366 65,732 63,049 64,715
Anna-Augusta Spang-Kildegaard MÅLUND'S MINI-MAJ
2002/SP/AQUAVIT N/KIWI/ØXENHOLM MARKBOOK
MSR 64,878 63,902 65,000 64,593
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 62,195 64,756 66,463 64,472
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 63,659 64,146 64,756 64,187
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/Manitu N./Chaveau Wales/Ofero
HRB 62,805 65,000 63,780 63,862
Carolina Bondesen Kristiansen MANDELBLÜTE K
2010/RP/FS CHAMPION DE LUXE/MODENA S/COELENHAGE'S PURIOSO
USR 64,024 63,659 63,415 63,699
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 62,927 64,756 62,195 63,293
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 61,829 62,439 63,780 62,683
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 62,073 62,683 62,927 62,561
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 61,341 66,585 59,512 62,48
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 61,829 62,805 62,561 62,398