apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

9. PRT12 Lille tur, kat.1 og 2 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 2: 500 3: 400 4: 300 5: 300 6: 300
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 71,410 72,179 70,385 71,325
1 1
Nathalie Thomassen HEDEMAND'S DUMBLEDORE
2009/SP/MELLI'S DORNIK/TAI TAI OX/FADJEC OX
HER 69,872 68,590 69,487 69,316
2 2
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 67,821 69,872 68,846 68,846
3 3
Thilde Rude Hare WALT V
2007/LU/WELSER/STORGÅRDENS RHEA/LOBSTER
RØH 67,821 69,103 68,462 68,462
4 4
Mathilde Fovsholm QUOSTER DE L'AUBE
2004/PSF/KOOIHUSTER TEAKE/LOCUST DE GRANGE/UDOU DES ETANGS
NVR 67,564 68,462 67,308 67,778
5 5
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 67,692 67,179 67,821 67,564
6 6
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 67,051 68,077 67,308 67,479
Coco Aimee Boe CASSIUS CLAY
2009/RP/CASINO ROYALE K/BRENDA/GERRIG BRENIN
GEK 67,051 66,795 67,949 67,265
Sarah Heltzen Wind BERLINETTO II
2009/LH///
SFR 67,179 66,026 66,923 66,709
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 66,410 66,282 66,923 66,538
Selma Fur Christensen HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
KOR 66,667 63,974 66,923 65,855
Sissel Lindholm Nielsen FOYLE
2007/SP/TORNADO XX/DALEN'S BELLA/LL.MØLLEGÅRDENS LUCKY STAR
IRK 65,256 64,615 67,308 65,726
Emil Pedersen GROVES GEORGE OF THE JUNGLE
2012/WE/GRIBSVADS BALTZER/FJORDGLIMT MISS GABRYSIA (OS)/MENAI CADERNID
VRK 65,000 67,436 64,615 65,684
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 63,718 63,974 67,308 65
Juliane Thorup Hovgaard CHICOS BUNTER WE
2007/RP/FS CHICAGO/DAISYS DOLLY/HEIDBERGS NANCHO NOVA
KOR 64,359 65,641 63,333 64,444
sandra hansen RØGILD'S FIGHT
2009/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S AIDA/ZENDRO
HOSK 61,667 63,974 66,795 64,145
Nicoline Boye Bugge ØRSBJERGGÅRDS LAZIO
2005/NF/BLUES BRENDAN/ØRSBJERGGÅRDS LINETTE/MALIBU II
RYR 64,231 63,974 64,103 64,103
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 64,103 63,590 63,846 63,846
Alberte Steen Bach BOMGAARDENS BROOKLYN
2011/SP/BONANSA/LOU LOU/LANDAU
GRK 63,974 63,590 63,846 63,803
Ane Skjellerup POPPELGÅRDENS NOTRE RAVEL
2008/SP/NOTRE BAC/RATASCHA OX/RATAZ OX
GLAR 65,256 61,538 64,487 63,761
Maja Kjærby ELMHOLTS SAMBA
2007/NF/PEDRO/BAKKEGAARDS PAPER DOLL/PALLE
SRKS 63,718 62,436 64,231 63,462
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 62,051 62,308 65,000 63,12
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
GRK 64,615 60,256 64,359 63,077
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 0