apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

18. B-finale i ECCO Pony Cup 2019, kat.1 og 2 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 900 DKK 2: 650 DKK 3: 450 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 69,634 68,171 68,293 68,699
1 1
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 68,659 69,634 67,561 68,618
2 2
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 69,024 68,171 67,561 68,252
3 3
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 68,415 68,293 67,561 68,089
4 4
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 67,683 69,512 66,098 67,764
5 5
Amalie Halkjær Rasmussen ATHOS X
2008/PE/RELICARIO XIII/FAMOSA XLVIII/COMICO 1978
MER 68,415 68,659 65,732 67,602
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 69,756 66,707 65,976 67,48
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 68,049 65,610 67,073 66,911
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 66,098 67,195 66,951 66,748
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 66,341 67,683 65,732 66,585
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/MANITU N./CHAVEAU WALES/OFERO
HRB 67,317 66,220 66,098 66,545
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 67,439 64,878 67,073 66,463
Carolina Bondesen Kristiansen MANDELBLÜTE K
2010/RP/FS CHAMPION DE LUXE/MODENA S/COELENHAGE'S PURIOSO
USR 67,683 67,439 64,146 66,423
Amalie A Bang ROSENGÅRDENS NIGHT HAWK
2010/WE/HARVEST UNI- VERSAL SOLDIER/ROSENGÅRDENS NADINA/KILDEGAARDS COLUMBUS (OS)
AAR 66,098 65,732 66,951 66,26
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 65,366 64,390 66,098 65,285
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 63,780 65,854 65,244 64,959
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 62,561 65,610 62,195 63,455
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 61,463 62,195 61,098 61,585