apr
2019
Fra 25-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

KOR's B-stævne Dressur inkl. 2. kval ECCO Cup Pony/U18/U21/U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032893

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli H Schultz
30110588
kor-staevne@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

24. MB2-A Heste (B)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
14
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 750 DKK 3: 600 DKK 4: 450 DKK 5: 350 DKK 6: 350 DKK
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Total Kat. point Placering
Ditte Mikkelsen NIKITARO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/NIKITA/BLUE HORS DON ROMANTIC
GRRK 73,158 71,974 72,566
1 1
Lene Delf Nielsen KADINA
2011/DV/BLUE HORS ZACK/KADO/BLUE HORS DON SCHUFRO
SVKR 68,684 68,026 68,355
2 2
Camilla Lærke Stubberup LET'S WALK
2011/DV/L'ESPOIR/CATWALK/LEUTHEN I
KOR 69,737 66,184 67,961
3 3
Thomas Johnsen FAARBÆKGAARDS RISING STAR
2011/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/FAARBÆKGAARDS SCIROCCA/BLUE HORS DON SCHUFRO
KOR 68,026 66,316 67,171
4 4
Kaya Andresen TENERIF EG
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/TAHITI/AKATSCHI
TAPS 68,026 66,053 67,039
Isabell Toft Waksvik HASSELGÅRDENS ROLLO
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/HASSELGAARDENS KICKI/KANUDOS XX (GER)
ESRK 66,711 66,184 66,447
Dan Iversen DE NEGRO-WI
2007/DV/DE NOIR/MATCH-POINT/MÜNCHHAUSEN
SHS 66,842 65,395 66,118
Camilla Lærke Stubberup ZUN DANCE
2012/DV/ZONIK/ESFORTE/ESKADRON
KOR 67,105 64,737 65,921
Laura Kristine Thorup BANKGÅRD'S HOT STRUT
2010/DV/BLUE HORS HOTLINE/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
KOR 67,105 64,737 65,921
Julie Andersen KALEA ANAYA
2007/DV/CARANO/SHARON VAN DE BEKPUT/LANDINO
ESRK 64,474 63,553 64,013
Mette Rasmussen ALANYA
2012/DV/QUATERBACK/LAS PALMAS/LONDONDERRY
TMR 64,868 62,895 63,882
Ida Hyldeborg ENGHAVEGAARD'S TEBALDI
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/SANDBÆKS ARONIA/ROYAL DIAMOND
KOR 62,368 63,421 62,895
Malene Ehlert Schack HIDALGO M.
2007/DV/BLUE HORS HOTLINE/FIDOLINE M./BLUE HORS FUTURE CUP
BED 64,605 61,184 62,895
Lena Juhl Christensen WONDER SAN
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FIDJI SAN/DOLOMIT
VAS 60,789 58,947 59,868