aug
2019
Fra 08-08-2019 til 11-08-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Hovgaard rideklub´s B stævne for hest og pony.Arbejdernes landsbank i Svendborg cup. (B)

Stævnenummer
Prop00032902

Dato for resultat d. 14-08-2019

Resultatbehandling færdig

Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Aliice Østergaard Petersen, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

7. Arbejdernes Landsbank i Svendborg Cup kat. 1, 1. afd. PRT (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 14-08-2019
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer M Total Kat. point Placering
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 72,564 75,897 71,282 73,248
1 1
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 72,821 72,821 68,590 71,41
2 2
Sophia Boje Obel Jørgensen BOMGAARDENS DOOLEY
2011/SP/FS DON'T WORRY/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
HER 71,538 72,179 69,487 71,068
3 3
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 71,282 71,795 69,359 70,812
4 4
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 69,359 71,026 70,128 70,171
5 5
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 67,949 70,513 71,667 70,043
6 6
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 70,256 70,897 68,462 69,872
7 7
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 71,667 67,692 68,974 69,444
8 8
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 69,231 70,897 68,077 69,402
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HØJGÅRD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 69,359 68,846 69,231 69,145
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 68,205 68,974 69,744 68,974
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 66,923 68,974 70,128 68,675
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 67,308 68,333 70,128 68,59
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 70,000 67,308 67,821 68,376
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 66,410 68,718 69,487 68,205
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 70,897 66,538 66,923 68,12
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,436 67,436 69,359 68,077
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 68,333 68,077 67,692 68,034
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 67,051 69,487 67,051 67,863
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 67,564 67,051 68,846 67,821
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 66,282 67,436 67,436 67,051
Julie Laursen DAMGÅRDENS LEONARDO
2006/SP/LAZIO KÆRLUND/NØRLUNDS ELIZA/ANTARIO N
HARK 66,154 67,821 66,923 66,966
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 67,949 67,436 65,385 66,923
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 65,385 68,462 65,897 66,581
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 64,872 67,949 66,282 66,368
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 65,897 63,846 67,436 65,726
Annika Zederkof Jønsson NYHOLMS LUXUS
2005/LU/HECTOR/NYHOLMS MADEMOISELLE/ANTARIO N
KSRK 65,385 65,000 66,026 65,47
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 64,872 66,410 64,615 65,299
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 64,359 66,282 64,231 64,957
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 63,462 65,385 64,744 64,53
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/Manitu N./Chaveau Wales/Ofero
HRB 65,000 65,385 62,949 64,444
Victoria Kirckhoff Petersen DIXI
2008/LH///
SRKS 61,410 64,359 62,821 62,863