aug
2019
Fra 29-08-2019 til 01-09-2019 -
  • Dressur
, Pony

Agria DRF Mesterskab Pony Dressur sponsoreret af Julianelyst, samt Topponyer Stil Cup Fina (B)

Stævnenummer
Prop00032904

Dato for resultat d. 10-09-2019

Resultatbehandling færdig

Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

6. Agria DRF Mesterskab kat. 1, 2 afd. sponsoreret af Julianelyst (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer M Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 75,122 73,659 75,854 74,878
1 1
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 74,024 73,659 76,707 74,797
2 2
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 71,220 71,951 69,268 70,813
3 3
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 71,341 70,122 70,244 70,569
4 4
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 70,366 69,756 71,341 70,488
5 5
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 69,756 68,293 71,707 69,919
6 6
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 68,780 69,878 70,366 69,675
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 70,122 68,171 70,610 69,634
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 68,659 69,634 69,512 69,268
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 69,878 69,146 68,780 69,268
Sophia Boje Obel Jørgensen BOMGAARDENS DOOLEY
2011/SP/FS DON'T WORRY/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
HER 70,122 68,780 68,537 69,146
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 69,268 68,659 69,024 68,984
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 69,268 68,659 67,683 68,537
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 69,634 68,049 67,683 68,455
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 67,805 67,927 69,390 68,374
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 68,659 68,171 68,049 68,293
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 65,976 69,756 69,146 68,293
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 68,780 68,171 67,805 68,252
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 66,463 68,293 69,268 68,008
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 66,951 65,976 69,756 67,561
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 66,585 67,805 67,805 67,398
Andrea Hamann Sand VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BRIGHT/ZWAVO'S SUPRISE
VRK 66,585 64,024 70,000 66,87
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 65,366 66,707 65,732 65,935
Astrid Würtz Green Andersen LILO L.
2007/SP/NOTRE BAC/MANDY AF STENSNÆS/MANITU N.
ROK 64,756 65,000 66,220 65,325