sep
2019
Fra 05-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Dressur
, Hest

SIV AGRIA DRF Mesterskab Hest Hold samt Finale i Dressurens Venner Cup 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032907

Dato for resultat d. 12-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Caroline Aarosin
xxxxxxxx
caroline.aarosin@yahoo.com

Officials

Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

9. AGRIA DRF-mesterskab for klubhold, 1. afd. LA5-A Heste (C)

Dressur: LA5-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Michael Søgaard F.A. HIGH FIVE
2014/DV/BON BRAVOUR/SOLVANGS HEART/SOLOS LANDTINUS
HVL 76,667 72,333 76,167 75,056
1 1
Marie Rune ZACROYAL G
2011/DV/BLUE HORS ZACK/VEGA ROYAL/ROYAL BLEND
ESRK 74,000 71,000 73,167 72,722
2 2
Amira Aasted Jespersen ATTERUPGAARDS MANDALAY
2012/DV/STEDINGER/ATTERUPGAARDS MIRANDA/LORD SINCLAIR
MBRK 72,667 70,333 72,000 71,667
3 3
Yasmin Holten Udengaard BUTTERFLY
2013/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/DIXIE/DE NOIR
VAL 72,500 71,333 70,167 71,333
4 4
Mathilde Sandgaard PICCOLO EG
2010/DV/PRINZ K3/RED LADY/LEMON PARK
FRK 68,667 71,333 70,000 70
5 5
Emilie Lundquist Madsen FASHION
2010/DV/AMPERE/FANCY/ONASSIS
HGS 68,167 71,833 68,333 69,444
6 6
Louise Lind SPECIAL EDITION
2013/DV/FÜRSTENBALL/LYNGGAARDENS MALOU/HESLEGÅRD'S LOUIS
VIR 70,500 68,500 68,833 69,278
Ida Knold WIENNA
2009/LU/WILKENS/TOOTSIE/
TMR 69,000 68,833 68,667 68,833
Susanne Hjorth SPRINGBORGS DEVICE
2012/DV/FÜRSTENBALL/SPRINGBORGS DESTINY/DE NIRO
RSR4 67,833 68,667 69,167 68,556
Kristine Krogsgaard DENZO JULIANELYST
2012/OLD/BLUE HORS DENZEL/FABIENNE/BLUE HORS ROMANOV
USR 68,167 68,333 68,333 68,278
Lærke M. Siggaard VESTERDAMS PANDIA
2010/DV/STEVIE WONDER/AISIA/CRELIDO
ESRK 66,833 68,000 69,833 68,222
Katrine Groot FIGARO
2009/DV/FLORENCIO I/MIRANDA SØLYST/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SPR 68,000 68,000 68,500 68,167
Rie Elisabeth Obling KIRSEBÆRGÅRDENS FABIENNE
2012/DV/FÜRSTENBALL/ERA WANESSA M/WELTMEYER
FVR 65,833 69,333 68,333 67,833
Rikke Korsholm Jeppesen BARNABY K
2012/HN/BELISSIMO M/FALERA/FÜRST HEINRICH
SKRK 66,333 66,833 67,500 66,889
Malou Østergreen Knudsen ZION DWB
2012/DV/BLUE HORS ZACK/LALUNA/FUTURE
HØJ 66,833 64,500 68,333 66,556
Line Fjeldgård Jensen ELMELUNDS FLASHDANCE
2011/DV/FÜRSTENBALL/DANCE ON ROSES/ROSENTANZ
MSR 66,500 65,833 66,667 66,333
Maj-Britt Østergaard Nørbæk DONAUADMIRAL
2011/TR/ASTON MARTIN/DONAULUFT/DONAUFISCHER
GLAR 66,167 64,667 68,000 66,278
Michala Fagerlind AMARILLO FIRFOD
2010/OS/HUB OF UNIVERZE FIRFOD/AZOBÉ FIRFOD/SCHWADRONEUR
BAL 65,167 66,667 65,833 65,889
Louise Just PETIT FLEUR 43
2002/OS/CALATO/PERHAPS XX/ALLEGING XX (USA)
STE 65,000 65,000 65,667 65,222
Cathrine Madsen WL DESPERADOR
2011/HN/DESPERADOS/SCARLETT O'HARA/SANDRO HIT
ASKE 64,167 64,000 65,500 64,556
Marie Møller Jensen ZICK ZACK
2010/DV/BLUE HORS ZACK/SANNE/TIBERIAS
HRK 63,167 63,833 64,500 63,833
Maja Olund Raunstrup NEPTUN LILLE LUNDEN
2012/DV/BLUE HORS ZACK/NICOLETTA LILLE LUNDEN/BLUE HORS FUTURE CUP
ISR 63,000 62,833 65,667 63,833
Silke Andersen FREDENSDALS DIVINE
2012/DV/FÜRSTENBALL/DIWA W/BLUE HORS DON SCHUFRO
MSR 62,000 63,333 62,667 62,667