okt
2019
Fra 03-10-2019 til 06-10-2019 -
  • Dressur
, Pony

SOLR's B-stævne Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00032910

Dato for resultat d. 07-10-2019

Resultatbehandling færdig

Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

8. ECCO CUP PRT12 Ponyer Kat. 1 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 77,949 73,590 71,282 74,274
1 1
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 70,385 73,590 71,795 71,923
2 2
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 66,410 70,385 74,744 70,513
3 3
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 68,333 70,385 72,308 70,342
4 4
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 67,949 71,410 70,128 69,829
5 5
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 67,179 72,308 69,615 69,701
6 6
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 69,103 69,359 70,256 69,573
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 69,103 69,359 68,462 68,975
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 67,436 69,487 68,846 68,59
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 66,026 70,897 67,436 68,12
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 65,513 69,487 67,949 67,65
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 67,564 67,949 65,641 67,051
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
KAR 67,436 65,897 66,795 66,709
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 68,077 65,641 66,282 66,667
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,051 66,795 65,897 66,581
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 65,897 67,436 66,154 66,496
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 64,872 66,282 67,051 66,068
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 65,128 65,769 65,769 65,555
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 65,256 63,846 67,051 65,384
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 66,795 63,205 65,000 65
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 66,282 63,590 64,872 64,915
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 65,641 64,487 63,590 64,573
Sofie Hardt Lyngsø BOUWERSHOF CONAIR
2006/WF/MORGENLAND'S FABIAN/VERA/ORCHARD LIMB-LOPPER
TAPS 63,590 64,103 65,256 64,316