okt
2019
Fra 03-10-2019 til 06-10-2019 -
  • Dressur
, Pony

SOLR's B-stævne Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00032910

Dato for resultat d. 07-10-2019

Resultatbehandling færdig

Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

16. PRT12 Kat.1 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 2: 500 3: 400 4: 300 5: 200 6: 150
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 73,462 73,590 74,872 73,975
1 1
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 73,333 72,949 72,821 73,034
2 2
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 70,769 71,795 71,667 71,41
3 3
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 72,051 70,256 70,897 71,068
4 4
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 71,923 70,256 68,205 70,128
5 5
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 68,718 69,615 70,897 69,743
6 6
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 69,359 70,256 69,359 69,658
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 69,359 69,359 70,128 69,615
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 69,487 69,359 70,000 69,615
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 67,949 70,128 68,205 68,761
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 69,231 68,333 66,667 68,077
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 68,205 69,103 66,410 67,906
Sofie Hardt Lyngsø BOUWERSHOF CONAIR
2006/WF/MORGENLAND'S FABIAN/VERA/ORCHARD LIMB-LOPPER
TAPS 68,205 68,718 66,282 67,735
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 66,667 67,949 68,462 67,693
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 69,744 65,385 67,436 67,522
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 67,051 65,769 68,077 66,966
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 66,923 65,641 67,564 66,709
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
HRK 66,154 66,538 66,026 66,239
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 65,128 65,769 66,154 65,684
Ida Maria Ljørring Andersen GOLDEN STAR
2003/BL///
MSR 63,590 66,667 66,154 65,47
Josefine Bønding RS FLIP FLOP & FLY
2012/SP/FS CHAMPION DE LUXE/MØLLEDALS ROSSI/BOLERO
MRR 64,744 66,282 64,615 65,214
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 63,205 65,256 64,487 64,316
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRS 64,103 64,231 64,359 64,231