okt
2019
Fra 03-10-2019 til 06-10-2019 -
  • Dressur
, Pony

SOLR's B-stævne Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00032910

Dato for resultat d. 07-10-2019

Resultatbehandling færdig

Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

17. PRI12 Lille tur Kat.1 (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 2: 500 3: 400 4: 300 5: 200 6: 150
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Total Kat. point Placering
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 71,000 70,750 70,875
1 1
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 71,750 69,000 70,375
2 2
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 69,375 70,125 69,75
3 3
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
KAR 69,750 68,625 69,188
4 4
Emilie Erlandsen FIRFOD PRINS CASPIAN
2008/RP/ANGRIB FIRFOD/LUNDEMARKSGÅRDS SCARLET O'HARA/POSEIDON HIPPIOS
HRK 70,250 67,750 69
5 5
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 68,875 67,875 68,375
6 6
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 67,875 68,375 68,125
7 7
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
VRK 66,625 67,500 67,063
8 8
Liva Maria Otterstrøm Hyttel MOGLIE 3
2000/Reit/MANDINGO/MAIKE/MERLIN
RKV 67,125 66,750 66,938
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 68,250 65,500 66,875
Emil Pedersen LYNET
2006/SP/GOLDEN EMPIRE/MOON LIGHT/MARCHI
VRK 67,125 66,375 66,75
Thilde Rude Hare HESSELTEICHS A CANDY MAN
2013/RP/A GORGEOUS/HESSELTEICHS GOLDEN QUEEN/DONNERBLITZ
KAR 67,875 65,500 66,688
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
KOR 67,375 66,000 66,688
Cecilie K. Hansen STEENDIEKS CUNNINGHAM
2012/RP/FS CHAMBERTIN/C-DIVA/FS DON'T WORRY
IRK 66,375 66,625 66,5
Pernille Holst Jakobsen VOGNMANDGÅRDENS AMAZONE
2011/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
ASR 66,250 66,125 66,188
Nikoline Winskov Rasmussen MO CUISHLE
2007/SP/BOLERO/MORELL/HØJLUNDS MOTLEY
AAGS 66,250 66,000 66,125
Louise Krogsgaard DE WIJK'S AISLIN
2005/WF/FLORA´S HOF MAGIC/LADY RHEA/ANJERSHOF ROCKY
HRV 66,375 64,875 65,625
Lærke Rubin DAY-LIGHTS NAOMI
2007/SP/NOTRE BAC/DRÅBE ROSENDAL/BROADWAY
SOLR 64,500 65,500 65
Lea Colding-jørgensen CEZAR OBOLENSKY
2008/RP/FS CHAMPION DE LUXE/DESIREE/DOMINGO
SPR 65,500 64,000 64,75
Sofie Sander Johnsen NARANJO
2005/Reit/NEW CLASSICO/MANDY/NAVAJO
SPR 66,750 62,625 64,688
Frida Langer Brøggler SHARPAY A
2009/SP/DRESSMAN II/MISCHA - A/MON-AMI
SOLR 63,375 64,500 63,938
Sara Glæsel Pedersen NØRLUNDS SQUARE DANCE
2009/SP/CHARMING-BOY SE.M./NØRLUNDS SIMPLY MAGIC FANTASY/MAGIC MAIN
HGR 64,375 62,875 63,625
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 65,000 62,125 63,563
Victoria Kirckhoff Petersen DIXI
2008/LH///
SRKS 63,875 62,625 63,25
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 63,500 62,375 62,938
Maja Holte Kryger Rasmussen FLINTDALES NOLLER
2008/NF/POLSBURY POPOV/FLINTDALES MON CHERI/ANYDALE MARTIEN
HSK 63,625 62,000 62,813
Filipa Bang Rasmussen LAIBEK'S FULTON
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS FLAMME/CENNEN SCHUBERT
RKV 63,250 61,500 62,375
Sille Skov Jensen SWEET JACKSON
2009/NF/MISTER MALTHE/MONTANA'S SWEET ANGEL TODAY/HOPPENHOF´S SHARDON
KAR 62,125 59,250 60,688
Karla Marillo Skov STEENDIEKS DIAMOND DE DALI
2012/RP/FS DALI/STEENDIEKS WONDERGIRL/FS CHAMBERTIN
LSP 0