okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Dressur
, Hest

HGS's B-stævne Dressur hest inkl. 3. kval ECCO Cup U25/J/YR (B)

Stævnenummer
Prop00032916

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Heslegård Sportsrideklub (Distrikt D02)
Ny Mårumvej 296
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Helle Slotmann
51607600
hgs.staevne@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

6. ECCO Junior Cup TCJ09 (B)

Dressur: TCJ09 Junior Holdmest. Heste (SVH 3)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Anders Uve Sjøbeck Hoeck BLUE HORS ZWOBBER
2011/DV/BLUE HORS ZACK/LIHMSKOVS NELLY/BLUE HORS ROMANOV
NÅR 73,108 76,892 75,676 75,225
1 1
Maria Mejlgaard Jensen ANTANGO DU FEUILLARD
2009/KW/AMPÈRE/ORONIA/JAZZ
ESRK 72,432 75,135 71,757 73,108
2 2
Frederikke Gram Jacobsen RYVANGS ZAFINA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CANDIS/COME BACK II
GRR4 68,514 75,135 72,162 71,937
3 3
Sara Aagaard Hyrm THYBO'S LABAN
2011/DV/L'ESPOIR/WINNIE AF STRANBJERGGAARD/MICHELLINO
RIC 69,595 72,838 72,973 71,802
4 4
Kristian Würtz Green BOVBJERGS ZHIVAGO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/ØRUMGÅRDS EVITA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ROK 70,541 72,703 68,784 70,676
5 5
Maria Mejlgaard Jensen UNO
2001/KW/OLIVI/IRENE/NOOITGEDACHT
ESRK 69,459 71,081 70,405 70,315
6 6
Ida Kirstine Bjørn SØGÅRD BALLERINA
2011/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SØGÅRD LAMBADA/BØGEGÅRDENS LAURINO
EOR 67,973 70,676 68,378 69,009
7 7
Maja Emilie Leth STASIA EG
2006/DV/STEDINGER/ANASTASIA/AKINOS
AAR 65,405 73,243 67,838 68,829
Sofie Amalie Kjærgaard Wettendorff SAUVIGNON
2003/DV/LATIMER/SOÚRIRE/CAMELOT
FVR 68,108 70,405 67,297 68,603
Kristian Würtz Green BØGEGÅRDENS SANTIAGO
2010/DV/SOLIMAN DE HUS/WISCONSIN/WESLEY
ROK 68,243 68,243 68,378 68,288
Sofia Skjellerup Bang DONNA HIT
2002/DV/DIAMOND HIT/KASHMIR/ROHDIAMANT
SPR 67,568 69,459 67,838 68,288
Nicole Hartvig Jensen ATTRACTION (SWB)
2011/SWB/TAILORMADE TEMPTATION/FASCIA (SWB)/HIGHLANDER
NSR 68,649 69,865 66,351 68,288
Camilla Sørensen Olesen DØRR'S NEVIL
2002/DV/NEGRO/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
VRK 66,892 68,108 69,459 68,153
Sissel jeppesen WELTSTAR
2008/DV/WILKENS/REGIE/RESIDENT
GRR4 65,811 67,703 66,486 66,667
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER 64,865 67,838 66,486 66,396
Nicole Hartvig Jensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
NSR 68,108 65,270 65,676 66,351
Frederikke Blichfeld HEINS GÅRDENS UNIK
2008/DV/COSMEO/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
FRK 66,216 66,486 66,216 66,306
Camilla Juul Møller GØRKLINTGÅRDS SIRIANO
2010/DV/SUNNY-BOY/GRANADA/COME BACK II
HRK 67,432 65,676 64,324 65,811
Laura Høj Vraa ØSTERKJÆR FILUCCA
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/FILIPPA/BLUE HORS LEREDO
BAL 64,730 65,270 65,676 65,225
Cecilie Hedegaard SILHUET
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/GIMMICK/GRIBALDI
KOR 65,270 66,486 63,243 65
Julie Kristine Nielsen MICKEY ROONEY
2005/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/MISTY/BLUE HORS AGENT
MSR 64,054 65,270 62,432 63,919
Amalia Skjold STENAGERS ODESSA
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/STENAGERS WENCKE/WILKENS
SPR 61,757 62,162 62,973 62,297
Caroline Gad DON PRIMO UNIK
2009/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/PRIMADONNA/PRIMUS AA
HRK 61,351 63,108 61,622 62,027
Kathrine Skøt SIR JOULES
2006/OS/SIR DONNERHALL I/ROMANZE/DE NIRO
SPR 61,216 62,973 59,595 61,261
Liv Nana Vangsgaard Larsen VALLØS RASPUTIN
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/VALLØS MAGIC/SUPERMAX MACHO
HGS 62,297 60,541 60,405 61,081
Lena Juhl Christensen WONDER SAN
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FIDJI SAN/DOLOMIT
VAS 58,378 60,135 58,649 59,054