okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019 -
  • Dressur
, Hest

HGS's B-stævne Dressur hest inkl. 3. kval ECCO Cup U25/J/YR (B)

Stævnenummer
Prop00032916

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Heslegård Sportsrideklub (Distrikt D02)
Ny Mårumvej 296
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Helle Slotmann
51607600
hgs.staevne@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

12. ECCO Junior Cup Kür Heste (B)

Dressur: Junior Kür Heste (SVH 3)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
15
Antal placeringer:
4
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Anders Uve Sjøbeck Hoeck BLUE HORS ZWOBBER
2011/DV/BLUE HORS ZACK/LIHMSKOVS NELLY/BLUE HORS ROMANOV
NÅR
Tek
Kunst
153,750
0,000
0,000
157,500
151,000
151,000
157,750
153,500
153,500
78,167
1 1
Sara Aagaard Hyrm THYBO'S LABAN
2011/DV/L'ESPOIR/WINNIE AF STRANBJERGGAARD/MICHELLINO
RIC
Tek
Kunst
150,750
0,000
0,000
159,750
155,500
155,500
152,500
149,000
149,000
77,167
2 2
Maria Mejlgaard Jensen ANTANGO DU FEUILLARD
2009/KW/AMPÈRE/ORONIA/JAZZ
ESRK
Tek
Kunst
145,750
0,000
0,000
156,250
150,500
150,500
151,250
148,500
148,500
75,542
3 3
Frederikke Gram Jacobsen RYVANGS ZAFINA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CANDIS/COME BACK II
GRR4
Tek
Kunst
148,250
0,000
0,000
146,000
142,000
142,000
154,500
149,000
149,000
74,792
4 4
Kristian Würtz Green BØGEGÅRDENS SANTIAGO
2010/DV/SOLIMAN DE HUS/WISCONSIN/WESLEY
ROK
Tek
Kunst
143,750
0,000
0,000
146,250
142,500
142,500
145,250
142,500
142,500
72,542
Maja Emilie Leth STASIA EG
2006/DV/STEDINGER/ANASTASIA/AKINOS
AAR
Tek
Kunst
140,500
0,000
0,000
145,250
140,500
140,500
145,500
143,000
143,000
71,875
Camilla Sørensen Olesen DØRR'S NEVIL
2002/DV/NEGRO/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
VRK
Tek
Kunst
146,500
0,000
0,000
137,750
135,500
135,500
145,250
140,500
140,500
71,583
Maria Mejlgaard Jensen UNO
2001/KW/OLIVI/IRENE/NOOITGEDACHT
ESRK
Tek
Kunst
140,750
0,000
0,000
138,750
137,500
137,500
148,750
145,500
145,500
71,375
Ida Kirstine Bjørn SØGÅRD BALLERINA
2011/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SØGÅRD LAMBADA/BØGEGÅRDENS LAURINO
EOR
Tek
Kunst
142,250
0,000
0,000
140,500
139,000
139,000
142,750
139,500
139,500
70,917
Sofie Amalie Kjærgaard Wettendorff SAUVIGNON
2003/DV/LATIMER/SOÚRIRE/CAMELOT
FVR
Tek
Kunst
140,500
0,000
0,000
141,000
140,000
140,000
137,000
134,000
134,000
69,75
Sofia Skjellerup Bang DONNA HIT
2002/DV/DIAMOND HIT/KASHMIR/ROHDIAMANT
SPR
Tek
Kunst
138,000
0,000
0,000
139,750
137,500
137,500
138,500
139,000
139,000
69,375
Sissel jeppesen WELTSTAR
2008/DV/WILKENS/REGIE/RESIDENT
GRR4
Tek
Kunst
134,250
0,000
0,000
137,750
133,500
133,500
139,250
138,500
138,500
68,542
Nicole Hartvig Jensen ATTRACTION (SWB)
2011/SWB/TAILORMADE TEMPTATION/FASCIA (SWB)/HIGHLANDER
NSR
Tek
Kunst
133,500
0,000
0,000
140,750
137,500
137,500
133,500
131,000
131,000
67,958
Kristian Würtz Green BOVBJERGS ZHIVAGO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/ØRUMGÅRDS EVITA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ROK
Tek
Kunst
131,250
0,000
0,000
133,500
127,000
127,000
137,750
131,500
131,500
67,083
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER
Tek
Kunst
130,500
0,000
0,000
131,200
126,000
126,000
136,250
132,500
132,500
66,325