nov
2019
Fra 14-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Dressur
, Pony

HDR's B-stævne Dressur Pony inkl. Rosenparaden 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032918

Dato for resultat d. 09-12-2019

Resultatbehandling færdig

Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Christina Bendorf
28 96 19 11
staevne@hedenstedrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

10. PRM12 Ponyer indv. Mesterskab kat. 2 og 1 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 09-12-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 650 2: 550 3: 450 4: 300 5: 200
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen DER KLEINE LORD
2007/RP/DER FEINE LORD AT/CHANTRE'S LADY/CHANTRE B
HER 71,098 73,659 73,171 72,643
1 1
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 72,073 71,098 69,390 70,854
2 2
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 71,829 68,171 71,585 70,528
3 3
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 68,659 73,049 68,780 70,163
4 4
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 67,805 68,659 69,146 68,537
5 5
Anna Teibel Raben FS CALIMERO
2008/SP/FS DIOR DE LUXE/FS CAPRICE/FS CHALLENGER
BRK 69,024 68,049 67,927 68,333
6 6
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 68,049 67,683 69,024 68,252
7 7
Sofie Søndergaard KASPER
2006/LH///
EGR 67,195 70,488 64,878 67,52
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
KOR 66,463 68,902 66,341 67,235
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 69,146 66,098 65,122 66,789
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 65,244 67,561 66,220 66,342
Camilla Mortensen VIGEROUS RECKLESS
2001/WF/VALENTINO/FAIR/ORCHARD D'AVRANCHES
SIV 65,976 65,976 64,268 65,407
Frida Caroline Garm WIANA'S ATLANTA
2011/SP/ATLAS STENGAARD/WIANA-STEP OX/SAAM-A-LI OX
SIR 64,756 65,366 63,780 64,634
Stephanie Schultz Rasmussen FREJA
2008/LH///
JORK 65,488 61,951 62,805 63,415
Josephine Gert Nielsen DANCING DONNA
2011/RP/DORNIK B/DAINA/DEIN SUNNYBOY
RØH 64,146 63,537 61,707 63,13
Victoria Erina Sørensen RØGILD'S IZABELL LADY
2012/SP/NOTRE BAC/RØGILD´S EVY LADY/FS POUR L'AMOUR
HHH 61,098 62,439 64,390 62,642
Josefine Snedker Halvorsen KOREANDER
2002/NR/KENAF/MONIEK/ELEGANT
SRKS 61,463 62,317 63,780 62,52
Ditte Sylvest Jensen HOUDINI
2009/LH///
HMR 61,585 64,146 61,341 62,357
Smilla Maria Lund-hansen Apostoli LUNDEMARKSGÅRDS ILD OPAL
1996/NF/Kvægenbjergs Chemann/Eskehøjgaards Kore Ophelia/Sandyford Sundew
HDR 64,634 61,585 59,024 61,748
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 60,732 62,561 61,829 61,707
Filipa Bang Rasmussen LAIBEK'S FULTON
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS FLAMME/CENNEN SCHUBERT
RKV 61,098 62,561 60,366 61,342
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
GRK 61,220 61,098 61,220 61,179
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 59,878 64,024 58,780 60,894
Kristine Hviid Rasmussen CORÁZ SAHA
2005/LU/ELMHOLTS RAKET/SINKA/
HOL 61,585 62,439 57,805 60,61
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 61,829 60,000 59,634 60,488
Filippa Maria Bjerring Mirasola ELMEGAARDENS EMINENCE
2013/LU/SONOROUS ECHO/LUND'S BILLIE JEAN/MOLLEGAARDS JANUS
RORK 58,537 61,341 58,780 59,553
Victoria Andersen NØRLUNDS BREEZE
2010/SP/ANTARIO N/NØRLUNDS BREE/RØGILD´S KIDOGO
GRK 57,561 57,683 53,171 56,138
Amanda A. Petersen SULTENBORG'S ALLY
2006/KN/ANTARIO N/POLLY STELMACH/RASMUS AF HALLUNDBÆK
TRK 52,927 56,220 52,561 53,903