jan
2020
Fra 30-01-2020 til 02-02-2020 -
  • Dressur
, Hest

HDR's B-stævne Dressur inkl. 1. kval ECCO Cup Junior/ Young Rider / U25 (B)

Stævnenummer
Prop00032923

Dato for resultat d. 05-02-2020

Resultatbehandling færdig

Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Helle Heegaard
21859047
staevne@hedenstedrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Lisbeth Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

4. ECCO Junior Cup - TCJ09 Heste (B)

Dressur: TCJ09 Junior Holdmest. Heste (SVH 3)

Opdateret: 05-02-2020
Antal starter:
27
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Dommer E Dommer C Dommer B Total Kat. point Placering
Alexander Yde Helgstrand GREVENS SA'VA'
2005/DV/BLUE HORS SOPRANO/GREVENS RUBINA/BLUE HORS ROMANCIER
USR 74,730 76,486 73,378 74,865
1 1
Frederikke Gram Jacobsen RYVANGS ZAFINA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CANDIS/COME BACK II
GRR4 73,108 72,432 72,297 72,612
2 2
Kristian Würtz Green BOVBJERGS ZHIVAGO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/ØRUMGÅRDS EVITA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ROK 72,432 69,865 70,135 70,811
3 3
Alexander Yde Helgstrand FIORANO
2005/HN/ROUSSEAU/RAWINA/ROTSPON
USR 71,622 69,324 71,216 70,721
4 4
Camilla Juul Møller GØRKLINTGÅRDS SIRIANO
2010/DV/SUNNY-BOY/GRANADA/COME BACK II
HRK 70,811 70,000 68,108 69,64
5 5
Laura Gotteberg Jakobsen ROMIO HØJRIS
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/DONATELL HØJRIS/BLUE HORS DON SCHUFRO
AAR 67,297 70,000 71,351 69,549
6 6
Laura Elisabeth Kjær Rohmann GRENADINE VIRKELYST
2010/DV/BLUE HORS ROMANOV/NYHOLMS GEISHA/MAY SHERIF
VSRK 69,730 68,649 70,000 69,46
7 7
Amalie Skov Christensen SANDBÆK'S WONDER-HITT
2005/DV/SANDRO HIT/WONDER CLASS/BLUE HORS WORLD CLASS
IRK 68,784 70,135 67,838 68,919
8 8
Ida Kirstine Bjørn SØGÅRD BALLERINA
2011/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SØGÅRD LAMBADA/BØGEGÅRDENS LAURINO
EOR 67,432 69,865 69,189 68,829
9 9
Bjørk Schmidt Jefsen HOLBALLES DEEBA
2007/DV/De Noir/Dora/Resident
SØS 69,865 67,027 67,973 68,288
10 10
Frederikke Blichfeld HEINS GÅRDENS UNIK
2008/DV/COSMEO/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
FRK 67,432 67,027 68,649 67,703
Kristian Würtz Green ZORBA HØJRIS
2009/DV/BLUE HORS ZACK/ROSINI HØJRIS/BLUE HORS ROMANOV
ROK 67,162 67,973 67,973 67,703
Maja Emilie Leth STASIA EG
2006/DV/STEDINGER/ANASTASIA/AKINOS
AAR 66,622 68,919 67,432 67,658
Nicole Hartvig Jensen ATTRACTION (SWB)
2011/SWB/TAILORMADE TEMPTATION/FASCIA (SWB)/HIGHLANDER
NSR 64,730 67,297 68,919 66,982
Isabella Schwartz BRUUNHOLMS SAINT MARY
2008/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/JAMAIKA/LABAN AGERBO
DSM 67,568 65,135 67,973 66,892
Sofie Mahon CHREVI'S DE LAVALL
2006/DV/DE NOIR/CHREVI'S LA SALL/LAVALLO
SMAF 68,378 65,135 66,892 66,802
Sissel jeppesen WELTSTAR
2008/DV/WILKENS/REGIE/RESIDENT
GRR4 67,432 65,270 66,892 66,531
Annabelle Rehn AROS A' FENRIS
2006/DV/De Niro/Kroggårdens Laica/Temple Wind Xx
NIR 65,946 64,865 67,703 66,171
Lea Andreassen Torabi ROBERTO DES FRETTES
2005/LST/CARINHO DES NOES/IDOLE DES FRETTES/BOULOU DES FRETTES
EUR 65,135 65,135 67,027 65,766
Esther Stenhøj Westergaard FELIA
2008/DV/NEWMAN/VALENCIA/BLUE HORS DON SCHUFRO
HIRK 66,081 64,730 65,946 65,586
Freja Oline skovhus Lindblad SUPERMAN
2011/DV/SUNNY-BOY/WHITNEY/CRELIDO
HRS 65,676 62,027 67,838 65,18
Julie Kristine Nielsen MICKEY ROONEY
2005/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/MISTY/BLUE HORS AGENT
MSR 66,216 61,892 66,892 65
Amalia Skjold STENAGERS ODESSA
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/STENAGERS WENCKE/WILKENS
SPR 65,541 63,378 63,919 64,279
Annabelle Rehn NIKITARO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/NIKITA/BLUE HORS DON ROMANTIC
NIR 61,351 64,730 63,108 63,063
Liva Markvard Hansen SWIX
2006/DV/SANDRO HIT/VANILLA/DEPARDIEU
HRB 61,757 58,108 63,784 61,216
Frederikke Aagot Jabina CLOONEY
2007/KW/SANDRO HIT/NICARA/BLUE HORS ROMANCIER
VAL 58,649 60,135 61,216 60
Nikoline Nyholm Wiedemann CANTARO
2001/DV/CAPE TOWN S./CLARISSA HOVGÅRD/CLASSIC
TSP 58,514 58,378 60,946 59,279