feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Dressur
, Hest

Skive Rideklubs C-stævne Dressur, heste (C)

Stævnenummer
Prop00032931

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Skive Rideklub (Distrikt D11)
Flyvej 18 A
7800 Skive

Kontakt inden stævnet

Asger S. Poulsen
21248099
staevne@skiverideklub.dk

Officials

Dommere
Mette Lyngesen, Marie Dige Søgaard, Helle Munk Hansen, carste back pedersen, Sarah Kathrine Egholm Ejsing
Tilbage til klasseoversigt

1. LA1-A Heste (C)

Dressur: LA1-A Heste 2014 (SVH 1)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 350 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 140 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Laila Pedersen KATRINELUND FERRARI
2014/DV/ENZO FERRARI/LA JOLIE/LORD LOXLEY
ROM 72,778 72,778
1 1
Rita Skjørten Hansen STENAGERS ARISTOKRAT
2013/DV/TAILORMADE ATTENTION/STENAGERS FIRST LADY/OLYMPIC FERRO
MRR 72,222 72,222
2 2
Hanne Brænden Fet STENAGERS FANTASIA
2013/DV/FRANZISKUS/STENAGERS WIENNA/WILKENS
MRR 71,481 71,481
3 3
Anna Schmidt Bigum MØLLEGÅRDENS AMARYLLIS
2014/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/MØLLEGÅRDENS AMAZING/BLUE HORS HOTLINE
DRK 71,111 71,111
4 4
Karen Marie Bruun FRANCISKA
2014/LU/FLORICELLO/SANTA/SAMARANT
KOOR 70,370 70,37
5 5
Preben Ørts VESTERGÅRDS ABSOLUTE WONDER
2013/DV/TAILORMADE ATTENTION/WILARA/WOLKENSTEIN II
SIR 70,370 70,37
5 5
Klaus Meldgaard Jensen SKIKKILDS KARISMA
2012/DV/TAILORMADE ATTENTION/SKIKKILD'S KARI/DE NOIR
DRK 70,185 70,185
7 7
Dorthe Ammitzbøll BONNY DINGS
2013/DV/PRINZ K3/UNA LA LUNA/HEARTBREAKER
SKRK 70,185 70,185
7 7
Louise Christensen DELAWARE II
2013/HN/DE NIRO/ASTINE J.M./STEDINGER
SKRK 69,815 69,815
Karen Marie Bruun VEGA
2014/DV/BLUE HORS VENEZIANO/WINDSPIEL/WELTISSIMO
KOOR 69,630 69,63
Emma Amtrup ZAMIO HØJRIS
2014/DV/BLUE HORS ZATCHMO/GUCCI HØJRIS/GRIBALDI
SRKS 68,889 68,889
Maja Brøchner JOAS RANDONNEE
2010/NV/BLUE HORS ROMANOV/THORUPGÅRD WANESSA/LAURENZ
SRKS 68,889 68,889
Anna Schmidt Bigum AAGAARDENS JALIL
2011/DV/JAZZ/LITHA STENSVANG/CAPE TOWN S.
DRK 68,519 68,519
Mathilde Sahl UNIQUE
2014/FI/EPKE 474/MIA ENGHOLM/BRANDUS 345
HARI 67,963 67,963
Eva Flintegaard SUCCES EG
2013/DV/SEZUAN/DIAMANT-L/MÉTALL
MRR 67,778 67,778
Tia Christensen FRK. D
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/KÆRGÅRDS AURENSE/WELTJUNGE
RTG 67,222 67,222
Rikke Bæk Søndergård KÆRETS LULU
2013/DV/PLACIDO DOMINGO/DALVANGS RAMONA/LIMELIGHT
SKRK 67,037 67,037
Rikke Bisgaard Nielsen LYGUMS ROCKZET
2014/DV/BLUE HORS ROCKEFELLER/RØNBJERGS LADY ZICK ZACK/BLUE HORS ZACK
MRR 66,852 66,852
Anne Hartvigsen VESTERGÅRDENS ZIN-FANDEL
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/VESTERGÅRDENS ANTINE/BLUE HORS ROMANOV
RTG 66,667 66,667
Stine Klausholt STALD SKAARUPS ZAMALU
2014/DV/BLUE HORS ZATCHMO/MAY LADOGINA/LADOGA
SKRK 66,481 66,481
Caroline Hansen TIVANO
2011/DV/TAILORMADE TEMPTATION/CYPRIME/COME BACK II
SKRK 66,111 66,111
Charlotte Damgaard aagaard THUNDER ARKI
2007/LU/AKINOS/THUNDER GREY/THUNDER BOY
BORK 66,111 66,111
Rebecca E. Ryming HERMES Á FENRIS
2011/DV/DE NIRO/NYX Á FENRIS/GRIBALDI
SKRK 65,741 65,741
Vibeke Østergård Thomasen LYNGGÅRDENS LARIGRO
2014/DV/NEGRO/BØGEGÅRDENS LARINA/LINARO
SERK 65,370 65,37
Camilla Bak Dalgaard LYNGHOLMS FÜRST D
2014/LU/SIR DONNERHALL II/FÜRSTIN/FÜRST A.P.
MRR 65,000 65
Vibeke Østergård Thomasen KOKKEDALS HERMES
2013/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/KOKKEDALS HELENA/BLUE HORS HERTUG
SERK 64,815 64,815
Caroline Hansen ZELDA
2009/DV/BLUE HORS ZACK/CHILA/COME BACK II
SKRK 64,630 64,63
Sofie Slot Pedersen NISGAARDS WEGA
2010/WP/DON DIAMOND/WEGA/WELTMEYER
SKRK 64,444 64,444
Vicky B. Jensen WASHINGTON V
2007/LU/Welser/Lisett V/Lobster
RTG 0