feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Dressur
, Hest

Skive Rideklubs C-stævne Dressur, heste (C)

Stævnenummer
Prop00032931

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Skive Rideklub (Distrikt D11)
Flyvej 18 A
7800 Skive

Kontakt inden stævnet

Asger S. Poulsen
21248099
staevne@skiverideklub.dk

Officials

Dommere
Mette Lyngesen, Marie Dige Søgaard, Helle Munk Hansen, carste back pedersen, Sarah Kathrine Egholm Ejsing
Tilbage til klasseoversigt

2. MB0-A Heste (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 350 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 140 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Anne-mette Strandby Hansen DJAMAICA DE HUS
2012/OLD/DAMON HILL/POETIN Z CL 1/SANDRO HIT
USR 70,641 70,641
1 1
Louise Christensen SUPREME'S DIAMOND
2011/DV/DE NIRO/GØRKLINTGÅRDS MASHIA/BLUE HORS DON ROMANTIC
SKRK 70,513 70,513
2 2
Hanne Brænden Fet TAILORMADE TOUCH-DOWN
2011/DV/TAILORMADE TEMPTATION/ROSITTA/BLUE HORS ROMANOV
MRR 70,128 70,128
3 3
Mette Riisager JAZZIMO LYKKEDAL
2012/DV/JOHNSON/DÉSIRI LYKKEDAL/SOLOS LANDTINUS
SSRK 69,359 69,359
4 4
Maja Brøchner FALKÆR'S RAMOON
2007/DV/BLUE HORS ROMANOV/KLOSTERHEDENS MAFETTI/MAAT I
SRKS 68,974 68,974
5 5
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER 68,462 68,462
6 6
Michael Nielsen HJORTH'S ZARINA
2012/DV/BLUE HORS ZACK/N.O.H.´S BELLIZZI/RAGAZZO
RIRI 68,333 68,333
Karen Marie Bruun VIMOGÅRDENS RICARDO
2009/DV/BLUE HORS ZACK/RUBINA LANGKJÆRGAARD/RUBINSTEIN I
KOOR 67,564 67,564
Ditte Lindholm Nielsen BIRKNÆS THEO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/CAT/CORONADO
IRK 67,308 67,308
Ida Kirstine Bjørn SØGÅRD BALLERINA
2011/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SØGÅRD LAMBADA/BØGEGÅRDENS LAURINO
KSRK 67,179 67,179
Michael Nielsen BREAKDANCE V.
2013/DV/BON BRAVOUR/FEINE FRIEDA V./FRIEDENSFÜRST
RIRI 66,795 66,795
Kersti Tägtstrøm LOGO'S FABEL
2010/DV/FÜRSTENBALL/LOGO'S DONJANA/BLUE HORS DON ROMANTIC
HER 65,897 65,897
Nadja Mundberg DOLCE GABBANA
2008/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/DAPHNE/ATTENTION
RTG 65,897 65,897
Annelene Bundgaard ALI'S CARISMA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/ALIBETH/ASTAIRE
THRI 65,769 65,769
Katrine Rosa Bjørklund F.A. SIR SUPREMÉ DWB
2013/DV/SIR DONNERHALL I/LOUISIANA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
VIR 65,256 65,256
Anne Bak Kristensen THINGS FREDERIKKE
2010/DV/CABACHON/THINGS PHELESIA DE COEUR/GARDE DE COEUR
SKRK 65,256 65,256
Bianca Walton MIDT-WEST FAVEUR
2012/DV/CHARMEUR/MIDT-WEST GLAMOUR/GRIBALDI
KSRK 65,256 65,256
Gitte Jokumsen GASTON ENGHOLM
2010/FI/MAEIJE 440/ANTSJE A./KAREL 370
SKRK 64,744 64,744
Caroline Hansen VALDI
2012/LU/SUNNY-BOY/WELTSTERN/WELTART
SKRK 62,949 62,949
Stine Klausholt BLACK ADDER
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/PENNY-LINE/LEANDRO
SKRK 61,795 61,795
Caroline Hansen LOGO'S DIXON
2011/DV/DE NOIR/LOGO´S HAZEL/BLUE HORS HOTLINE
SKRK 61,538 61,538
Jens Mortensen MR. POMMEROY (LIVE STRONG)
2006/DV/LEXICO/DONAMIA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SIR 61,410 61,41
Stine Klausholt KVOLSBÆK'S AMAZING AQUA
2010/PS/MAGIC MEMPHIS/HANA KINSKÁ/2546 HURIKÁN
SKRK 0