feb
2019
Fra 15-02-2019 til 17-02-2019 -
  • Dressur
, Hest

Skive Rideklubs C-stævne Dressur, heste (C)

Stævnenummer
Prop00032931

Dato for resultat d. 25-02-2019

Resultatbehandling færdig

Skive Rideklub (Distrikt D11)
Flyvej 18 A
7800 Skive

Kontakt inden stævnet

Asger S. Poulsen
21248099
staevne@skiverideklub.dk

Officials

Dommere
Mette Lyngesen, Marie Dige Søgaard, Helle Munk Hansen, carste back pedersen, Sarah Kathrine Egholm Ejsing
Tilbage til klasseoversigt

3. LA2-A Heste (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 25-02-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Susanne Jensby Sunesen LEEDS
2010/DV/LEANDRO/FØLFOD´S FAY/FANAL PRYDSHOLM
STH 77,414 77,414
1 1
Mette Svare Ehlers OLYMPIA-D
2013/OLD/BLUE HORS DON OLYMBRIO/QUITTE/QUATERBACK
SRKS 76,207 76,207
2 2
Hanne Brænden Fet TOBAJO PAINTBALL
2013/NV/TOBAJO PICEZ/TREGINA/VOLTAIRE
MRR 75,862 75,862
3 3
Karen Marie Bruun FRANCISKA
2014/LU/FLORICELLO/SANTA/SAMARANT
KOOR 72,586 72,586
4 4
Klaus Meldgaard Jensen SKIKKILDS KARISMA
2012/DV/TAILORMADE ATTENTION/SKIKKILD'S KARI/DE NOIR
DRK 71,724 71,724
5 5
Anne Hartvigsen VESTERGÅRDENS ZIN-FANDEL
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/VESTERGÅRDENS ANTINE/BLUE HORS ROMANOV
RTG 70,517 70,517
Gitte Olesen KIDHOLMS LORD LOXLEY
2008/DV/SUNNY-BOY/LOUISIANA FOLDAGER/LORAN
VIR 69,655 69,655
Tia Christensen FRK. D
2011/DV/BLUE HORS DEXTER/KÆRGÅRDS AURENSE/WELTJUNGE
RTG 69,483 69,483
Eva Flintegaard SUCCES EG
2013/DV/SEZUAN/DIAMANT-L/MÉTALL
MRR 68,793 68,793
Lene Sigh Ladegaard DICTE VG
2013/DV/UNO DON DIEGO/FREMAD'S CANDIS/COME BACK II
VSK 68,621 68,621
Caroline Hansen HALKJÆRS VALENTIN
2014/OL/UNION JACK/HALKJÆRS FENJA/UFFE KORSHØJGAARD
SKRK 68,103 68,103
Mie Pedersen THUE
2008/OL/ULTIMO AF HVARRE/THESSE/THOR
VAS 68,103 68,103
Stella Mark ABILDBAK'S CANOBIS
2013/DV/CAPE TOWN S./MERCI/MICHELLINO
AOR 67,931 67,931
Charlotte Knudsen FELIX DUPONT
2003/LU/UNION'S BIG BEN/QUO VADIS (MUSSE)/KIMMI AF NØRHALNE
HARI 67,759 67,759
Louise Anker Pedersen ØSTERHYLDIGS FLORAN
2009/DV/FLORIST/ULLERUPS SALVIA/SCHWADRONEUR
THRI 67,759 67,759
Rikke Bæk Søndergård KÆRETS LULU
2013/DV/PLACIDO DOMINGO/DALVANGS RAMONA/LIMELIGHT
SKRK 67,414 67,414
Katja Jensen CATO FRØLUNDE
2009/FJ/GRANIT HALSNÆS/FAURA HALSNÆS/VALDAR HALSNÆS
HER 66,345 66,345
Stine Klausholt STALD SKAARUPS ZAMALU
2014/DV/BLUE HORS ZATCHMO/MAY LADOGINA/LADOGA
SKRK 66,207 66,207
Trine Østergård Thomasen LYNGGÅRDENS BLUE STAR
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/BØGEGÅRDENS LARINA/LINARO
SERK 65,000 65
Sofie Slot Pedersen NISGAARDS WEGA
2010/WP/DON DIAMOND/WEGA/WELTMEYER
SKRK 61,552 61,552