maj
2019
Fra 16-05-2019 til 19-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SPR's B-stævne Pony/Ch inkl. C-klasser, Nord-Vest Box Cup og udtagelsesklasser til NM (B)

Stævnenummer
Prop00032936

Dato for resultat d. 21-05-2019

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Per Nielsen, Peter Jørgensen, John Nielsen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Rasmus Birk, Desiree Kruuse Larsen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

3. Sløjfeklasse 70cm (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 21-05-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
26

Dommere: Per Nielsen, Peter Jørgensen, John Nielsen, Desiree Kruuse Larsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Josefine Færch Stadil BAMSELINE
2010/BL///
NSR 0 68,29
3 3
Rigmor Svane KIRKELODGAARD'S MILTON
2005/WE/SCHIWAGO/CISSUS MAGDALENE/BJERREGÅRDS MACON
GEK 0 73,76
3 3
Wilma Heyn ANNEXGAARDENS PAZANO
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/VOGNMANDGÅRDENS PUSSI/BAZUUN
NSR 0 60,33
3 3
Smillah Lina Quistgård ROSENGÅRDENS NIAM
2007/WE/TYNGWNDWN BESTMAN/RÆVESKIFTETS NATASJA/ROOKERY FULL FLIGHT
NSR 0 62,60
3 3
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 0 64,60
3 3
Emma Kofoed IMAGINE THE BROCK
2006/IHR///
HRK 0 66,16
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek SWEET KISS 4
1999/BL///
ESP 0 61,66
3 3
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 0 71,22
3 3
Smillah Lina Quistgård ROSENGÅRDENS NIAM
2007/WE/TYNGWNDWN BESTMAN/RÆVESKIFTETS NATASJA/ROOKERY FULL FLIGHT
NSR 0 59,00
3 3
Caroline Amalie Lysbo TOFTGAARDS NEW HOPE
2007/NF/CORSO/KILDEMARKENS NEW WED FIONA/HØJMARKENS IKAROS
GEK 0 63,72
3 3
Clara Klindt Hessel GHOST
2008/LH///
SPR 0 76,17
3 3
Wilma Heyn ANNEXGAARDENS PAZANO
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/VOGNMANDGÅRDENS PUSSI/BAZUUN
NSR 0 53,72
3 3
Clara Klindt Hessel GHOST
2008/LH///
SPR 0 72,74
3 3
Emma Kofoed IMAGINE THE BROCK
2006/IHR///
HRK 0 66,60
3 3
Ingvild Heim Jørgensen BLUE FANCY
2007/BL///
NSR 0 62,43
3 3
Caroline Sabroe søndergaard AMIGO CITRUS
2003/WE/AMIGO QUINCY/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
TPRK 0 68,40
3 3
Silke Viktoria Sander zum Vohrde BRUNSGAARDS THOR
2008/PI/SHEROC HØJGÅRD/CASSILIAS/
LTR 0 65,67
3 3
Josephine Olivia Ludwig Hæstrup DURLEYHALL SILVER STAR
2007/WB/SKELLORN SILVER COIN/KILTINANE MABEL/MILLCROFT RIVIERA
GEK 0 58,28
3 3
Sofia Amelia Holm Poulsen IDSKOV PIRAT
2007/SP/BOLERO/TØSEN/KISALL FOX OX
GEK 0 60,12
3 3
Josefine Færch Stadil BAMSELINE
2010/BL///
NSR 0 66,33
3 3
Ingrid Christine Laursen CARABAS DU MARQUAIS
2012/PSF/ULK D'ETE/LILAS DU VERGER/JASEUR
NSR 0 57,63
3 3
Rigmor Svane KIRKELODGAARD'S MILTON
2005/WE/SCHIWAGO/CISSUS MAGDALENE/BJERREGÅRDS MACON
GEK 0 67,10
3 3
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 0 60,89
3 3
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE 0 70,42
3 3
Kaya Bækbo Holm KÆRGAARDENS CHOPIN
2001/NF/POLSBURY POPOV/VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE/BAZUUN
NSR 0 56,99
3 3
Sofie Højris hansen LEGACORRY
2002/IHR///
TSC 0 72,03
3 3
Filippa cederholm Larsen ANEMONE
2004/LH///
SLR 4 78,42
Mille Ekelund JACKSON
2004/LH///
LTR 4 67,19
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 4 80,74
Asta Winther Lund MINUTY XX (DEN)
2011/XX/FINAL APPEARANCE XX/SEELAND EXPRESS XX (IRE)/NOVERRE XX (USA)
TPRK 8 93,83
Caroline Amalie Lysbo TOFTGAARDS NEW HOPE
2007/NF/CORSO/KILDEMARKENS NEW WED FIONA/HØJMARKENS IKAROS
GEK 12 104,74