maj
2019
Fra 16-05-2019 til 19-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SPR's B-stævne Pony/Ch inkl. C-klasser, Nord-Vest Box Cup og udtagelsesklasser til NM (B)

Stævnenummer
Prop00032936

Dato for resultat d. 21-05-2019

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Per Nielsen, Peter Jørgensen, John Nielsen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Rasmus Birk, Desiree Kruuse Larsen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

9. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) S2 (SVH 1)

Opdateret: 21-05-2019
Antal starter:
13
Antal placeringer:
5

Dommere: Per Nielsen, Peter Jørgensen, John Nielsen, Bjarne Nikolajsen, Rasmus Birk

Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Karoline Amalie Uhd-Nielsen NEVERLANDS MIKE
2009/RP/NOIR DE LUXE/MASTROS GIRL/SINGOLD'S DRAGO
HIS 0 61,41 8,7 1
1 1
Sofia Larnæs Bjerg Hansen BJERGETS MIDNIGHT
2005/LU/LABRI HJORTELUND/LAICA/
EGE 0 58,16 8,5 1
2 2
Camille Hartvig Nielsen LACHAIN'S DUCHESS
2011/CO/KILMULLEN FIONN/DUCHESS OF KILTARTAN/TULIRA ROBUCK
HIS 0 61,10 8,4 1
3 3
Sofie Højris hansen LEGACORRY
2002/IHR///
TSC 0 61,83 8,2 1
4 4
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX
AMR 0 55,43 8,2 1
4 4
Marie-Louise Hensel Milling BALLYLINN CHAMP
2003/IHR///
ESP 0 58,97 8 1
Dicte Lundsteen-Berg WR BLACK MAGIC
2012/IHR///
ØSR 0 65,80 8 1
Kamille Sofia Allerslev Hek SWEET KISS 4
1999/BL///
ESP Udg.
Rigmor Svane KIRKELODGAARD'S MILTON
2005/WE/SCHIWAGO/CISSUS MAGDALENE/BJERREGÅRDS MACON
GEK Udg.
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE Udg.
Caroline Sabroe søndergaard AMIGO CITRUS
2003/WE/AMIGO QUINCY/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
TPRK Udg.
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK Udg.
Wilma Heyn ANNEXGAARDENS PAZANO
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/VOGNMANDGÅRDENS PUSSI/BAZUUN
NSR Udg.