jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939

Dato for resultat d. 17-06-2019

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

2. Sløjfeklasse - Hest & Pony - 80cm (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
22

Dommere: Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Chanel Blixenkrone Møller Hansen TARZAN
2002/WE/MENAI WILLIAM/ALUME BETINA/BUBBLY BOOMERANG
RIC 0 62,09
3 3
Ingrid Christine Laursen CARABAS DU MARQUAIS
2012/PSF/ULK D'ETE/LILAS DU VERGER/JASEUR
NSR 0 53,52
3 3
Amalie Sophia Laursen EDELWEIS FIDO
2003/WE/CWMCLAIS PRINCE/EDELWEIS DINA/BROSMI DUKE
NSR 0 62,60
3 3
Jessica Holm Svensson SABRINA FAIR
2001/IHR///
NSR 0 55,79
3 3
Lisbeth Stumpe KASHMIR
2001/DR///
HJOR 0 56,99
3 3
Josephine Olivia Ludwig Hæstrup DURLEYHALL SILVER STAR
2007/WB/SKELLORN SILVER COIN/KILTINANE MABEL/MILLCROFT RIVIERA
GEK 0 63,64
3 3
Emma Josefine Camitz ARIL
2009/BL///
RIC 0 53,92
3 3
Jessica Toelstang TT CATJING
2015/DV/QUARZ ASK/C.C. CHATEAU LN./CARSON ASK
SPR 0 66,28
3 3
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 0 57,85
3 3
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK 0 63,83
3 3
Ingrid Christine Laursen CARABAS DU MARQUAIS
2012/PSF/ULK D'ETE/LILAS DU VERGER/JASEUR
NSR 0 54,12
3 3
Josephine Olivia Ludwig Hæstrup DURLEYHALL SILVER STAR
2007/WB/SKELLORN SILVER COIN/KILTINANE MABEL/MILLCROFT RIVIERA
GEK 0 58,45
3 3
Amalie Sophia Laursen EDELWEIS FIDO
2003/WE/CWMCLAIS PRINCE/EDELWEIS DINA/BROSMI DUKE
NSR 0 62,89
3 3
Charlotte Jespersen INDURAIN LN
2012/DV/C-INDOCTRO/RINETT LN/RAGAZZO
TSR 0 62,60
3 3
Pernille Tribler CLARA SAFE AND SOUND EW
2014/DV/KANNAN/CORONADI III M/CORONADO
MBRK 0 67,95
3 3
Emma Josefine Camitz CASAMI
2004/LH///
RIC 0 52,32
3 3
Frida Koht Brink WESTERVELD'S WINSTON
2000/NF/CORSO/WESTERVELD'S VALENTINE/VALENTINO
TSR 0 61,16
3 3
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 63,98
3 3
Mie Mundberg FUGAZY
2014/LH///
ØSR 0 59,83
3 3
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 0 58,63
3 3
Emma Josefine Camitz SALSA SUGARLUMB
2012/LH///
RIC 0 52,24
3 3
Malou Knudsen Güllich FØLLE
2006/LH///
TPRK 0 51,22
3 3
Nadine Haxgart PRIOR'S PRIMA DONNA
2006/LH///
SPR 4 59,12
Cecilie Strøm Springer SPRINGERS JOLEEN
2013/CO/SPRINGERS POETIC ROHAN/SPRINGERS JUST LOVELY/HESSELBJERGGÅRD JUSTICE
SPR 4 55,60
Filippa Kjær GOLDEN BOY
2008/LH///
GEK 4 59,66
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 4 69,18
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 8 71,00
Alexandra Wibholm Nobel LAJGÅRDENS FANDANGO
2015/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS LAFAYETTE/LANDOR S
TSC 11 96,70
Asta Winther Lund MINUTY XX (DEN)
2011/XX/FINAL APPEARANCE XX/SEELAND EXPRESS XX (IRE)/NOVERRE XX (USA)
TPRK Udg.