jul
2019
Fra 03-07-2019 til 07-07-2019 -
  • Spring
, Hest

Bækgaarden Horse Festival 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032940

Dato for resultat d. 09-07-2019

Resultatbehandling færdig

Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse
60904697
sekretariat@week27.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Rasmus Rise
Dommere
Bjarne Mørup, Vivi Grav Hansen, Karen Ballegaard, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

21. PwC Small Tour Last Chance LA1* Heste (115 cm) A (B)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
57
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1500 2: 1120 3: 750 4: 670 5: 560 6: 560

Dommere: Erling E. Simonsen, Rasmus Rise, Karen Ballegaard, Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Per Krohn

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sashia Astrup Jensen BONANZA
2013/DV/BONAPARTE Z/QUISINA Z/QUICK STAR
AOR 0 57,63 1
1 1
Tine Jepsen NØRREMØLLEHØJ´S COLUMBINE
2008/LU/CAJUS/JAMAICA GERSDORF/CARANO
HIRI 0 59,86 1
2 2
Line Foldager Madsen SYVHØJEGÅRDS FERNANDO
2013/DV/CABACHON/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
NDRK 0 60,14 1
3 3
Michelle Påhlson Lauridsen CHIANTY RUFINA
2008/HN/CHACCO-BLUE/WITARA/WIENER STAR
BDR 0 62,06 1
4 4
Karoline Loft APG JEPP VAN´T STEINERSHOF
2001/AES/MUSCADET/BAGATELLE/
KIRK 0 62,43 1
5 5
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 63,18 1
6 6
Ida H. Meineche GRØNDALGAARD'S AURORA
2007/DV/ULRICH Z/ARTEMIS/LANDO
KIRK 0 63,23 1
7 7
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HIGH FIVE
2012/DV/CAVALL ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
AAR 0 64,06 1
8 8
Michelle Østergaard Tovgaard BØGEGÅRDENS LANSING
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
HDR 0 66,01 1
9 9
Morten Bennetsen MB CHAMPAGNE
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
NDRK 0 66,01 1
9 9
Camilla Nørgaard Jensen SAM
2000/HO/SINGULAR JOTER/B-KARENINA/KOENIGSPARK XX (GER)
BOR 0 66,79 1
11 11
Rikke Haastrup Kristensen COUPE DIOR
2011/HN/COUPE DE COEUR/LARENA K/LANDADEL
LYK 0 67,70 1
13 13
Kristian Skovrider NØRREMØLLEHØJS BE MY BALLY
2013/DV/BALDINI II/CINDI/CANDILLO
SHS 0 68,12 1
14 14
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 70,02 1
15 15
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 0 71,92 1
Laura Vejby Riis AAGAARDENS LAFAYETTA
2011/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
ANE 0 72,89 1
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 0 73,15 1
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
SPR 0 74,11 1
Janni Vestergaard Hansen CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
HRB 0 76,49 1
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 76,75 1
Tina Lund BELLIS GISA Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 1 80,50
Matilde Ertmann Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 4 60,75
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
SVRK 4 61,90
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 4 62,15
Cecilie Krog Sørensen SYVHØJEGÅRDS FAVORIT ROYAL
2011/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
BÆK 4 64,68
Sara Holm Mikkelsen BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
BÆK 4 66,02
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 4 66,16
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/GOODTIMES
SRI 4 66,90
Jeff Paw Nielsen LE CLAIRE
2009/DS/LEVISTANO/COSINA/CONVOI
KOOR 4 67,53
Alberthe Studsgaard AK'S CALINE
2009/HO/CLARIMO/RHEA CL/CARETINO
ØMKR 4 69,46
Astrid Lund Wisholm SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
ASR 4 71,07
Annestine Kibech Hansen TAILORMADE THAT'S OBVIOUS
2012/DV/CORNET OBOLENSKY/THAT'LL DO/LANCER II
KONG 4 71,32
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 4 71,46
Alberte Gravesen Jensen ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KARR 5 81,11
Heidi Kjær Larsen Q2
2007/DV/QUITE EASY/THY'S LA TIA/CALIDO I
LYK 5 82,78
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 6 84,94
Nadja Therkildsen NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
AAR 6 86,64
Robin Grauff Jacobsen MOLLY BE GOOD
2011/NV/FAVORIT ASK/CHANTAL 114/CONTENDER
CSK 8 60,58
Karin Reinholt Madsen NINJAGO
2008/HO/CRAWFORD/CASSIDY/CARPACCIO
SIR 8 60,92
Maria Thougaard Nielsen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 8 65,17
Alberthe Studsgaard COBOLD 51
2012/HO/CASSARO/PHILLADELPHIA/QUINAR
ØMKR 8 66,60
Maria Thougaard Nielsen QUINTESS
2009/DV/QUINTON/KIRA VI/RIVERMAN
BBR 8 70,81
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 8 74,39
Trine Kjersgaard FMR'S BALOO
2014/DV/BARACUDA/FMR'S JULIE/LEANDRO
FMR 9 79,28
Julie Syskind LIWESTREAM LL
2012/OLD/LIWE STAR/SIMPLY GOOD/SILVIO I
LYK 10 86,86
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 15 87,52
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen STENAGERS HARD TO BEAT
2007/DV/HEARTBEAT/STENAGERS LEICA/LEANDRO
SPR Udg.
Sarah Emilie Nørgaard FAY VAN DE CASTANOSCHANS
2005/BWP/ACTION-BREAKER/JESSIKA/FLEURI DU MANOIR
SPR Udg.
Rikke Rosengaard Hansen QUINSTANO
2003/OS/QUIDAM'S RUBIN/MERCEDES VII/CALGARY
FYR Udg.
Charlotte Klarskov Jensen LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
KONG Udg.
Line Wartenberg Wollesen CALDERO N
2011/DV/COULTHARD/GANETTA/CASCAVELLE
ABR Opg.
Camilla Thomsen LOUISIANA 66
2008/OLD/LANDFUERST/PANARINA/CALETTO I
VAS Udg.
Louise Engelsted EXCALIBUR KILEN
2013/DV/EDELMAN/FABULA KILEN/CARANO
HRK Udg.
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC Udg.
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR Udg.
Louise Deleuran NO DOUBT KDW Z
2011/ZA/NUMERO UNO/ANJALA/KANNAN
FSRK Opg.
Susan Brøndum Skytte EGANO
2009/KW/WIZZERD WV/HAIFA/WISCONSIN
KOOR Udg.