dec
2019
Fra 10-12-2019 til 15-12-2019 -
  • Spring
, Hest

Basisbank Danish Christmas Show 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032954

Dato for resultat d. 17-12-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Equipe Official, John Nielsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

3. BASISBANK Sølvtur 1(130 cm) B4 (B) (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 17-12-2019
Antal starter:
61
Antal placeringer:
16

Dommere: Equipe Official, John Nielsen, Bjarne Mørup, Bjarne Nikolajsen, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Claus Hundebøl CASHMERE LADY
2007/HN/CONTENDRO I/STAKKATA/STAKKATO
FSRK 0 46,62 0 28,71 28,71 1
2 2
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB 0 46,51 0 29,49 29,49 1
3 3
Sarah Møller Pedersen LONNI ASK
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/LUCY ASK/CASIR ASK
KLIR 0 43,21 0 29,66 29,66 1
4 4
Anne Katrine Kolborg Johansen BLACK´S CASSANDRA
2008/GHH/CASSINI II/FELINI/RAFA-L
DDHS 0 42,81 0 30,01 30,01 1
5 5
Jill Thomasen FLYING QUIDAM D.
2006/HN/QUIDAM DE REVEL/MISS FLYING D./CORLANDO
TØRK 0 45,79 0 30,04 30,04 1
6 6
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
KOOR 0 44,18 0 30,35 30,35 1
8 8
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 47,46 0 30,54 30,54 1
9 9
Camilla Fliedner Ernst EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/ANASTACIA/ARTOS Z
SPR 0 46,82 0 30,85 30,85 1
10 10
Stine Cassøe Jakobsen CLEYTON VH
2011/DV/CLINTON I/VERONA S/CORONADO
DDHS 0 46,47 0 31,41 31,41 1
12 12
Signe Andrea Frank CHECK IN
2003/HN/CONTENDRO I/CLARA/CERTUS
DVRK 0 46,08 0 31,74 31,74 1
14 14
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 0 44,86 0 31,83 31,83 1
15 15
Frida Bjerg Pedersen WIERZE, ZE MOGE LATAC
2012/OS/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/BALAINE/BALOU DU ROUET
FRK 0 46,34 0 31,83 31,83 1
15 15
Laura Baaring Kjærgaard FAVORITE EDITION Z
2012/ZA/FAVORIT ASK/SUNNY GIRL (SWB)/LEUTHEN I
DBR 0 48,90 0 32,16 32,16 1
17 17
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 0 45,67 0 32,21 32,21 1
18 18
Anne Katrine Kolborg Johansen BLACK'S CALIENTE
2010/DV/CAJUS/JESSICA/COME ON
DDHS 0 45,29 0 32,31 32,31 1
19 19
Kristian Skovrider NOW AND EVER
2012/OS/NUMERO UNO/HIGH CORRIE/CORDALME
KIRK 0 45,96 0 32,61 32,61 1
20 20
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 0 47,75 0 32,85 32,85 1
Amalie Reimer Nielsen CORTUS
2001/HO/CORRADO I/A-CANDINA/CANTUS
SAS 0 49,58 0 33,17 33,17 1
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 0 46,28 0 33,20 33,2 1
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 45,60 0 33,50 33,5 1
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 0 48,42 0 33,81 33,81 1
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 49,76 0 33,84 33,84 1
Cecilie Amdi Juul SYVHØJEGÅRDS EYECATCHER
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/CALLIA/CARANO
AAR 0 49,68 0 33,92 33,92 1
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 0 50,97 0 34,24 34,24 1
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 0 49,36 0 34,26 34,26 1
Christina Madsen FAVORIT WIN
2012/LH///
CSK 0 50,00 0 34,33 34,33 1
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 48,10 0 34,47 34,47 1
Rikke Thingholm WI FABREGÁS
2011/LU/FAVORIT ASK/WI A´QUA/CARSON ASK
ODIN 0 49,21 0 34,77 34,77 1
Rikke Haastrup Kristensen NOMANEE
2012/DV/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
LYK 0 51,86 0 35,40 35,4 1
Robin Grauff Jacobsen CREDIT
2012/DV/CRELIDO/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 48,57 0 35,52 35,52 1
Kasper H. Hansen JACK DANIELS
2009/HO/JAQUINO/VERSACE/CALIDO I
LYK 0 50,05 0 35,90 35,9 1
Søren Møller Rohde FELINE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
FYR 0 50,19 0 36,49 36,49 1
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 0 50,67 0 37,28 37,28 1
Thomas Kolborg Johansen SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
DDHS 0 48,15 0 39,58 39,58 1
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 0 43,56 4 30,04 30,04
Mathilde Lind Skjøtt DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK 0 47,78 4 33,75 33,75
Christian Petersen FOËNNA
2010/KW/LEXICON/VIENKA/CANTOS
SRI 0 46,15 4 33,89 33,89
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 0 50,01 4 34,14 34,14
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/RITUAL
SPR 0 47,00 4 35,24 35,24
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 0 47,56 4 35,54 35,54
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH 0 46,75 4 35,74 35,74
Signe Dueholm Veng Kristensen QUIBUS SECONDO J
2007/SIT/QUIDAM DE REVEL/O JULANA-IMOO/COME ON
TØRK 0 46,09 4 36,67 36,67
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
HSK 4 44,83
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 4 45,35
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 4 45,73
Christian Tang Nielsen CLIFFHANGER
2013/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
USR 4 46,00
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR 4 46,38
Cecilie Krogsdal Perto CARELLO 12
2011/DS/CHAP/KIMBERLY/KAISERWIND
KSRK 4 47,41
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 4 47,71
Søren Møller Rohde CYRANO ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 4 49,51
Søren Møller Rohde ALEGRA ASK
2013/HO/CANSTAKKO/K-ALICIA/ACORD II
FYR 4 50,37
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 4 51,91
Dina Bach Sigmundsen FAVORIT GIRL
2011/DV/FAVORIT ASK/KARMA F. DAMGAARD/CAJUS
RESR 4 52,54
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 8 46,11
Lone Marie Øglend HARIBO
2012/KW/SHERATON/ARANTA/INDORADO
BOR 8 49,04
Thomas Pihl Jensen FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
FSRK 8 52,64
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 8 66,15
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
VIR 9 70,68
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/CAMPIONE
SRI Opg.
Jeff Paw Nielsen LUCHICO
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/QUINTANA/QUALITY
KOOR Udg.
Bjarne Mark Jensen UNICORN'S ROYALISTO
2001/DV/ROYAL Z II/UNICORN'S GIRLFRIEND/CORSO
ROM Opg.